الگوریتم Freshness و بررسی محتوای جدید

5
بدون دیدگاه
الگوریتم Freshness

خلاصه مطلب

الگوریتم Freshness از چه سالی شروع به کار کرده و چه اهدافی دارد و چه مواردی را در وبسایت شما دنبال میکند این عوامل را بشناسید و سایت خود را بهینه کنید.
الگوریتم Freshness

خلاصه مطلب

الگوریتم Freshness از چه سالی شروع به کار کرده و چه اهدافی دارد و چه مواردی را در وبسایت شما دنبال میکند این عوامل را بشناسید و سایت خود را بهینه کنید.

الگوریتم Freshness که در سال ۲۰۱۱ شروع به کار کرد هدف اصلی آن یافتن محتوایی است که از جهت شما به تازگی منتشر شده و در نتایج این محتوا را بالاتر نگه خواهد داشت.پس اگر میخواهید اولین قدم را در بهینه سازی این الگوریتم انجام داده و محتوای خود را بالا ببرید در نتایج باید محتوایی بروز ایجاد کنید.یعنی بروز رسانی و اضافه کردن مطالب جدید.تا کاربران جدید ترین مطالب را در رابطه با موضوعی که بدنبال آن هستند پیدا کنند.

کاربران گوگل دوست ندارند وقتی نتیجه فوتبال را پیگیری میکنند با نتایج ماه ها و هفته های قبل مواجه شوند و انتظار دارند نتیجه آخرین مسابقه فوتبال را ببینند.

جالب است که بدانید این الگوریتم از سیستم پر سرعت الگوریتم کافئین استفاده میکند(الگوریتم گوگل کافئین در سال ۲۰۰۹ آغاز به کار کرده و هدف اصلی آن افزایش سرعت نمایش نتایج در گوگل میباشد.) تا با سرعت آن نتایج را رتبه بندی کند نه با روش قدیمی ایندکس کردن.

اگر نمیدانید که الگوریتم های گوگل چه هستند و انواع آن ها چیست و یا حتی چه وظایفی دارند نگاهی به این مقاله بیندازید تا مفهوم آن برای شما ساده تر باشد.

پیشنهاد ما به شما : الگوریتم های گوگل

الگوریتم Freshness
الگوریتم Freshness

هدف و عملکرد الگوریتم Freshness

با بروز رسانی مطالب شما میتوانید از پس رقبای خود بر بیایید.برای مثال همانطور که گفتیم الگوریتم Freshness به مطالب بروز و رویداد های فعال اهمیت میدهید مثلا مسابقات جام جهانی یا انتخابات ریاست جمهوری و فعالیت هایی که اخبار جدیدی را با خود به همراه دارد و آخرین اخبار و نتیجه یک رویداد برای آن حائز اهمیت میباشد.

این الگوریتم رویداد های تکراری را شناسایی میکند و میداند این ریاست جمهوری که شما سرچ کردید قطعا مربوط به آخرین دوره است نه دوره های قبل پس جدید ترین رویداد را نمایش میدهد.

محتوای جدید

گوگل میگوید :در واقع محتوای جدید برای من توسط این الگوریتم به راحتی قابل تشخیص میباشد و حتی رخداد تکرار شونده را تشخیص خواهم داد و آخرین اتفاق را نمایش میدهم.

در واقع این الگوریتم با بررسی تمام داده های جدید به این اطلاعات نهایی دست میابد و در اختیار کاربران میگذارد.

الگوریتم Freshness
الگوریتم Freshness

راه های بهینه سازی الگوریتم Freshness

_ فرصت مناسب برای سایت های نو پا میباشد :مطالبی بنویسید که دیگر قدیمی شده و مدت هاست بروز نشده است

_محتوای تازه و بروز منتشر کنید

_محتوای قدیمی را تبدیل به محتوای جدید کنید

_عنوان هایی با زمان مشخص بنویسید برای مثال سال را مشخص کنید(برترین فروشگاه های اینترنتی سال ۱۳۹۷)

نمایش عملکرد این الگوریتم

مطالب جدیدی که مربوط به ۴ ساعت قبل یا ۷ ساعت قبل مرتب میکند اما امکان دارد مطلبی برای ۱۵ ساعت قبل باشد اما به علت بروز رسانی در مطلب بالاتر از سایر مطالب که به تازگی منتشر شده اند هم قرار بگیرد.آخرین اخبار مربوط به ریاست جمهوری آمریکا و دونالد ترامپ با اینکه 15 ساعت قبل منتشر شده بدلیل آپدیت بالاتر است.

Donald Trump
Donald Trump

آپدیت های مداوم

با توجه به مطالب بیان‌شده سایت هایی که هر روز مطالب جدیدی در سایت  یا وبسایت خود قرار می‌دهند می‌توانند بسیار امیدوار باشند که گوگل به آن ها اهمیت بیشتری خواهد داد. و با بهبود فاکتور های مربوط به سئو مطالب، موتور جستجوی گوگل جایگاه مناسبی در نتایج خواهند داشت. پس بروز رسانی مداوم مطالب را فراموش نکنید.

Fresh Content
Fresh Content

پیشنهاد ما به شما : الگوریتم گوگل کافئین

هرگونه سوال و ابهام یا پیشنهادی برای این مطلب آموزشی داشتید خوشحال میشیم از بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

مغز وردپرس
انجمن وردپرس
انجمن وردپرس

مطالبی که شاید دوست داشته باشید

پیشنهاد ویژه رایگان
درآمد از وردپرس و طراحی سایت

درآمد از وردپرس و طراحی سایت چقدر هست ؟

در این ویدیو با شما در مورد میزان درآمد یک وردپرس کار و طراح سایت صحبت میکنیم تا بدانید درآمد در ایران و حتی درآمد دلاری یک طراح چقدر میتواند باشد.

نکته : ایمیل و شماره موبایل معتبر را وارد نمایید تا لینک دانلود برای شما ارسال شود.

  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

مطالب

پر بازدید هفته

با دوستانتان به اشتراک بگذارید

لطفا نظرات و دیدگاه های ارزشمند خود را از طریق فرم زیربرای ما ارسال کنید ( برای پشتیبانی محصولات از بخش ناحیه کاربری اقدام کنید)

هیچ نظری وجود ندارد

× شما برای نظر دهی باید وارد شوید
فهرست

اگر میخواهید هر روز آموزش رایگان ببینید وارد پیج اینستاگرام میلاد رنجبری شوید .