معرفی الگوریتم های گوگل و تاثیرات آن ها در سئو ( آپدیت ۲۰۲۲ )

5
بدون دیدگاه
الگوریتم های گوگل

خلاصه مطلب

الگوریتم های گوگل در واقع همان قوانین مخصوص به موتور جستجوی گوگل است که با رعایت این اصول سریعتر به نتایج بهتری در گوگل خواهیم رسید که نتیجه آن رونق کسب و کار و افزایش درآمد است.
الگوریتم های گوگل

خلاصه مطلب

الگوریتم های گوگل در واقع همان قوانین مخصوص به موتور جستجوی گوگل است که با رعایت این اصول سریعتر به نتایج بهتری در گوگل خواهیم رسید که نتیجه آن رونق کسب و کار و افزایش درآمد است.

الگوریتم های گوگل در واقع همان قوانین مخصوص به موتور جستجوی گوگل است که با رعایت این اصول سریعتر به نتایج بهتری در گوگل خواهیم رسید که نتیجه آن رونق کسب و کار و افزایش درآمد است.

نگاهی به عملکرد گوگل

الگوریتم های گوگل
الگوریتم های گوگل

گوگل غول بزرگ دنیای وب که باید با قوانین آن خو گرفته تا خطری از سمت او ما را تهدید نکند.همه مامیدانیم برای ماندگاری در وب و ایجاد کسب و کار پر رونق و افزایش درآمد نیازمند موتورهای جستجو هستیم.گوگل مهم ترین و بزرگترین موتور جستجو در این جریان است که نمیتوان به آن اهمیت نداد.پس رقابت در نتایج آن بالاست و همه سعی بر بدست آوردن نتایج بهتر در گوگل هستند که فقط از طریق دوستی با قوانین گوگل امکان پذیر است.

در ابتدا گوگل از الگوریتم های ساده ای استفاده میکرد.تعداد کلمات استفاده شده در متن مطالب و یا تعداد لینکهای داده شده به یک صفحه در وب معیارهای بسیار ساده ای بودند که گوگل آنها را برای درک اهمیت یک مطلب در نظر می گرفت.اما چندی نگذشت که این روشها مورد سو استفاده افراد بسیاری قرار گرفت و با رو شهای تقلبی توانستند موتورهای جستجو را فریب داده و بازدید بسیارقابل توجهی را کسب نمایند.

اما این موضوع باعث اتفاق بسیار ناگواری در گوگل شد، کاربران هنگامی که به دنبال مطالب خاص که درجستجوی آنها بودند به گوگل مراجعه می کردند، بانتایجی کاملاً نامربوط روبرو میشدند و این موضوع میتوانست منجر به نابودی کامل این شرکت گردد، ازاین رو شرکت گوگل تصمیم گرفت روند تازهای را پیش بگیرد تا بتواند نتایج مفید و کاربردی را که واقعاً نیاز کاربرانش را تأمین میکند برای آنها برآورده سازد و همین موضوع باعث ایجاد قوانینی با نام سئو گردید.

پیشنهاد ما به شما : افزونه سئو وردپرس

الگوریتم های گوگل

الگوریتم های گوگل
الگوریتم های گوگل

الگوریتم ها ساختار هایی هستند که از سمت گوگل ایجاد شدند در پی فریب های مکرر که گوگل از کاربران تجربه میکرد به فکر ایجاد این الگوریتم ها افتاد تا بتواند مشکلات خود را حل کند و از این تقلب ها جلوگیری کند.الگوریتم مجموعه ای از دستورالعمل های گوگل است که هدفی خاص را دنبال میکند.

پیشنهاد ما به شما : مطالعه مهم ترین الگوریتم گوگل ( سومین فاکتور موثر در سئو ) الگوریتم Rank Brain

چرا الگوریتم ها بوجود آمدند؟

علت آن جلوگیری کردن از خطاها و اشتباهات و اسپم ها و نتایجی که به اشتباه بالا می آمدند و در نهایت نمایش جستجوی صحیح برای کاربران بود.در واقع گوگل برای همه ی فریب ها یک نگهبان قرار داده که هر کدام وظیفه پردازش یک اصل را در سئو دارند.هر کدام از الگوریتم ها وظایف خاصی دارند و یک قسمت از سایت شما را زیر ذره  بین خود میگیرند شما میتوانید با شناخت کافی حساسیت آن ها را در نظر بگیرید تا مشکلی برای شما پیش نیاید باید متوجه دقت آن ها باشید.به گوگل اهمیت دهید تا به شما اهمیت دهد.

چرا الگوریتم ها بروز رسانی میشوند ؟

الگوریتم های گوگل
الگوریتم های گوگل

وقتی گوگل این الگوریتم ها را ایجاد کرد متوجه شد که نکات اشتباهی در آن ها وجود دارد و باید اصلاح شود بطوریکه بعضی از این الگوریتم ها سایت های بزرگ دنیا را حذف کردند از جمله برند قدرتمند h t c بنابراین تصمیم گرفتند که باید تغییراتی در این الگوریتم ها ایجاد شود و هر چند وقت یکبار این الگوریتم ها آپدیت میشوند.شما در سایت searchengineland  میتوانید اخبار بروز رسانی الگوریتم ها را مشاهده کنید.

آیا الگوریتم های بیشتری در راه است ؟؟

بله قطعا همینطوراست.سیستم پیچیده ای مانند گوگل به این نگهبان ها احتیاج دارد و این نشان از اهمیت آن هاست که در همین سال ۲۰۱۸ نیز الگوریتم های گوگل بیشتر خواهند شد که مغز وردپرس اطلاعات اهداف و عملکرد های آن ها را برای شما قرار خواهد داد.پس باید بشناسید و با اهداف آن ها پیش بروید و مطمئن باشید درصد پنالتی سایت شما بسیار کاهش میابد و صفحه اول را بدست آورید.

پیشنهاد ما به شما : الگوریتم پاندا را بشناسیم

چرا باید الگوریتم ها را بشناسیم ؟

زیرا ما باید با تمام ساختار الگوریتم ها شکل بگیریم و سایتمان را برای آن ها بهینه کنیم و کاملا بدانیم عملکرد این الگوریتم ها چیست و چه کار هایی انجام دهیم که این الگوریتم ها به ما لطمه ای نزنند. در صورا رعایت اصول و آگاهی از حساسیت های الگوریتم های گوگل میتوانیم سایت خود را در رتبه بندی گوگل بهتر کنیم در نتیجه کسب و کار ما رونق چشم گیری یافته و با افزایش درآمد روبرو میشویم.

پیشنهاد ما به شما : کسب درآمد با وردپرس

امیدوارم از این مقاله نهایت استفاده را برده باشید و با قوانین و الگوریتم های گوگل آشنا شده باشید ، هرگونه سوال و ابهامی را می توانید از بخش نظرانت همین صفحه با ما در میان بگذارید.

باغ وحش گوگل

شاید این نام برای شما جالب باشد اما نام گذاری الگوریتم های جدید گوگل با نام های حیوانات باعث شده تا یک باغ وحش از الگوریتم های گوگل برای بهینه سازی یک وب سایت ایجاد شود.الگوریتم های پاندا، پنگوئن و مرغ مگس خوار و .. که تعداد آن ها زیاد است و مغز وردپرس در مقالات جداگانه ای برای شما شرح خواهد داد. آشنایی با این الگوریتم ها امروزه برای هر شخصی که یک وب سایت دارد یک ضرورت تلقی میشود، زیرا اگر قوانین پاندا یا پنگوئن و یا مرغ مگس خوار را رعایت نکنید به زودی توسط این حیوانات از دنیای وب محو خواهید شد.پس بهتر است انواع این الگوریتم ها را بشناسید.

الگوریتم های گوگل
الگوریتم های گوگل

معرفی بهترین های الگوریتم های گوگل

( آخرین تغییرات و آپدیت ها ، با کلیک بر روی عنوان ها از تمام اطلاعات الگوریتم ها مطلع شوید )

الگوریتم Rank Brain

هدف از گوگل برای راه اندازی این الگوریتم پیچیده این است که سعی دارد علاوه بر نگاه ذره بینی به محتوا و نگارش آن مفهوم محتوای تحت وب را نیز کاملا متوجه شود و مهم ترین هدف این الگوریتم بهبود تجربه جستجوری کاربران در این موتور جستجو میباشد.بنابراین جالبه که از معنای محتوا و مفهوم آن متوجه خواهد شد که کاربر دنبال چه چیزی میگردد.

الگوریتم پاندا

وظیفه مهم الگوریتم پاندا مبارزه با متن های کپی است. یعنی اگر محتوا کپی در سایت خود استفاده کنید پاندا سایت شما را پیدا میکند و فقط و فقط بدنبال سایت هاییست که از متن های کپی استفاده میکنند برای آنکه با الگوریتم پاندا مدارا کنید و میخواهید از مطلب کپی استفاده کنید باید مطالب را به گونه ای کپی کنید که دوباره نوشته و نگارش شود اگر عینا کپی کنید الگوریتم پاندا شما را جریمه خواهد کرد.

بصورتی که اگر در یک کلمه در صفحه اول باشید شما را چندین صفحه عقب تر خواهد فرستاد. با اینکه این الگوریتم در زبان فارسی زیاد قوی نیست اما اگر مدت زیادی پرونده سفیدی داشته باشید و هیچ متن کپی نداشته باشید مورد اعتماد این الگوریتم قرار میگیرید و نتایج خوب ثابتی برای خود خواهید ساخت. دقت کنید جریمه هایی که از سوی الگوریتم های گوگل دریافت میکنید همان رزومه شما یا سوء پیشینه شما محسوب میشوند.

الگوریتم مرغ مگس خوار

الگوریتم مرغ مگس خوار سال ۲۰۱۳ کار خود را شروع کرده که هدف آن بسیار پیچیده و شبیه به تفکرات انسان است در جهت فهمیدن نیاز کاربران یک سایت میباشد.به این صورت که از روی جستجوی کاربران نتیجه گیری میکند و بعد از تصمیم گیری بصورت پویا و هم زمان بهبود میبخشد در واقع الگوریتم مرغ مگس خوار از رفتار کاربران نیاز های آن هارا میابد که میتوان نتیجه گرفت یکی از مهم ترین و تاثیر گذارترین الگوریتم های گوگل میباشد.

الگوریتم پنگوئن

مهم ترین هدف الگوریتم پنگوئن مبارزه با لینک سازی و سئو کلاه سیاه میباشد و تنها راه دوستی با این الگوریتم لینک سازی طبیعی و مرتبط و درست است.

یعنی در کل Penguin ( آخرین آپدیت ) بدنبال لینک بیلدینگ است در صورت لینک سازی غیر طبیعی برای شما دردسر ساز خواهد شد اگر در یک کلمه خاص زیاد لینک سازی کنید پنگوئن توانایی آن را دارد که شما را در آن کلمه مهم حذف کند بخصوص در زبان فارسی که این مورد اتفاق خواهد افتاد.

الگوریتم دزدان دریایی

نتیجه عملکردش آن است که سایت های اصلی و مرجع هر مطلب را در نتایج بالا و سایت های تقلبی و کپی را در نتایج پایین نمایش میدهد و شما را از جایی که هستید بستگی به تخصصی بودن مطالبی که در سایت قرار میدهید جا به جا میکند.

این الگوریتم با عملکرد دقیق خود نگرانی های سایت های با منبع اصلی مطالب را پایان داد.توجه بسیاری به صفحه اصلی هر سایت دارد و با اینکه الگوریتم دزدان دریایی در زبان فارسی قدرت کافی را ندارد.

در سایت هایی که صفحه اول هستند شاهد مطالب کپی بسیاری هستیم اما با این حال حتما گوگل این مشکل را بزودی رفع خواهد کرد و شما نباید بدنبال کپی مطالب باشید که ناگهان با افزایش دقت این الگوریتم بر زبان فارسی به صفحات عقب ر باز گردید.

الگوریتم کبوتر

الگوریتم کبوتر یا pigeon سال ۲۰۱۴ کار خود را شروع کرده و بر خلاف سایر الگوریتم ها کار آن مبارزه نیست و فقط هدف آن بهبود جستجوی محلی یا local search بوده است. جالب است که بدانید این الگوریتم فاصله شخص دنبال کننده تا نتایج سرچ را تخمین میزند و بررسی میکند و با توجه به محلی که قرار دارید یکسری پیشنهاد ها را به شما میدهد که میتوانید با بهینه سازی جستجوی محلی نتایج بهتری را در گوگل کسب کنید.

الگوریتم گور خر

هدف الگوریتم گورخر بررسی فروشگاه های اینترنتی و گسترش نظارت گوگل بر تجارت الکترونیک است و بالا بردن رتبه فروشگاه های اینترنتی برتر و همچنین حذف فروشگاه هایی که کیفیت و خدمات مناسب ندارند و کاربران ناراضی دارند.

این الگوریتم تمامی فروشگاه های اینترنتی را از لحاظ فنی و خدمات بررسی میکند و اگر بفهمد که وبسایتی درحال فریب کاربر و کلاهبرداری از آنان است آن را به گوگل گزارش کرده و جریمه خواهد کرد.که در واقع در نتایج سئو آن فروشگاه تاثیر خواهد گذاشت.

بنابراین اگر بخواهید یک فروشگاه اینترنتی مناسب داشته و فروش شما افزایش یابد باید طبق اصول الگوریتم گورخر پیش روید.

الگوریتم MobileGeddon

الگوریتم Mobile Geddon ( موبایل گدون ) فعالیتش را از سال ۲۰۱۵ استارت زده و هدف آن بهینه سازی وبسایت برای نسخه موبایل و یا در واقع بهینه ریسپانسیو می باشد.این الگوریتم سایت هایی که قوانین ریسپانسیو را رعایت کرده اند را بخوبی تشخیص میدهد و راه دوستی با این الگوریتم همین نکته است که سایت برای موبایل بهینه و ریسپانسیو باشد پس برای رشد خود به یک نسخه موبایل هم نیازمندید.و هم چنین به ابزار هایی نیاز دارید که متوجه شوید ریسپانسیو مناسبی دارید یا خیر؟قبل از آنکه در دام این الگوریتم قرار بگیرید.

خیلی ها بدون اینکه خبر این الگوریتم رو از منبع اصلی اون دنبال کنن شایعه کردن که همه ی سایت های غیر ریسپانسیو قراره از نتایج جست و جوهای گوگل حذف بشن و فکر می کردن که اگه سایتشون ریسپانسیو نباشه حتما ورشکست خواهند شد.به این شایعه ها توجهی نکنید.

الگوریتم TopHeavy

الگوریتم Top Heavy سال ۲۰۱۲ کار خود را آغاز کرده است هدف آن کاهش تبلیغات آزار دهنده و زیاد در یک سایت است. تبلیغات های زیادی که در بالای یک سایت قرار دارد هدف اصلی این الگوریتم میباشد و سایت هایی که تبلیغات آن ها حتی از محتوا هم بیشتر است را جریمه خواهد کرد.

الگوریتم GoogleFreshness

الگوریتم Freshness که در سال ۲۰۱۱ شروع به کار کرد هدف اصلی آن یافتن محتوایی است که از جهت شما به تازگی منتشر شده و در نتایج این محتوا را بالاتر نگه خواهد داشت.پس اگر میخواهید اولین قدم را در بهینه سازی این الگوریتم انجام داده و محتوای خود را بالا ببرید در نتایج باید محتوایی بروز ایجاد کنید.یعنی بروز رسانی و اضافه کردن مطالب جدید.تا کاربران جدید ترین مطالب را در رابطه با موضوعی که بدنبال آن هستند پیدا کنند.

کاربران گوگل دوست ندارند وقتی نتیجه فوتبال را پیگیری میکنند با نتایج ماه ها و هفته های قبل مواجه شوند و انتظار دارند نتیجه آخرین مسابقه فوتبال را ببینند.

جالب است که بدانید این الگوریتم از سیستم پر سرعت الگوریتم کافئین استفاده میکند(الگوریتم گوگل کافئین در سال ۲۰۰۹ آغاز به کار کرده و هدف اصلی آن افزایش سرعت نمایش نتایج در گوگل میباشد.) تا با سرعت آن نتایج را رتبه بندی کند نه با روش قدیمی ایندکس کردن.

الگوریتم کافئین

الگوریتم گوگل کافئین در سال ۲۰۰۹ آغاز به کار کرده و هدف اصلی آن افزایش سرعت نمایش نتایج در گوگل میباشد.همانطور که میدانید محتوا برای گوگل بسیار اهمیت دارد پس الگوریتم های بیشتری را در جهت بررسی محتوا رو نمایی میکند.

این الگوریتم فعالیت خود را اینگونه اعلام کرده که محتوای شما را بصورت پویا و بدون ایندکس ( یعنی با سرعتی بالا ) به حالت نمایش خواهم رساند.فعالیت پیوسته در جهت بررسی مطالب شما خواهد داشت.الگوریتم گوگل کافئین به نفع شماست زمانی که مطالب لحظه ای را در محتوای خود ثبت مکنید و نیاز نیست که وارد فهرست ایندکس گوگل شوید.

مغز وردپرس
انجمن وردپرس
انجمن وردپرس

مطالبی که شاید دوست داشته باشید

پیشنهاد ویژه رایگان
درآمد از وردپرس و طراحی سایت

درآمد از وردپرس و طراحی سایت چقدر هست ؟

در این ویدیو با شما در مورد میزان درآمد یک وردپرس کار و طراح سایت صحبت میکنیم تا بدانید درآمد در ایران و حتی درآمد دلاری یک طراح چقدر میتواند باشد.

نکته : ایمیل و شماره موبایل معتبر را وارد نمایید تا لینک دانلود برای شما ارسال شود.

  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

مطالب

پر بازدید هفته

با دوستانتان به اشتراک بگذارید

لطفا نظرات و دیدگاه های ارزشمند خود را از طریق فرم زیربرای ما ارسال کنید ( برای پشتیبانی محصولات از بخش ناحیه کاربری اقدام کنید)

هیچ نظری وجود ندارد

× شما برای نظر دهی باید وارد شوید
فهرست

اگر میخواهید هر روز آموزش رایگان ببینید وارد پیج اینستاگرام میلاد رنجبری شوید .