چرا قالب سایت نصب نمیشود ؟

5
بدون دیدگاه
نصب نشدن قالب سایت

چندین بار از ما در رابطه با مشکل نصب نشدن قالب سایت وردپرسی و یا اینکه بعد از نصب مشکلاتی مثل پاک شدن اطلاعات سایت سوال شده است بنابراین سعی کردیم دد این مقاله به این پرسش پاسخ دهیم و بررسی کنیم بعد از نصب قالب ممکن است چه مشکلاتی پیش آید دلیل آن چیست؟ و چطور با این مشکل روبرو نشویم.

همچنین ما به شما ابزار Theme Check  برای بررسی قالب سایت معرفی خواهیم کرد.

اگر برای شما نیز این مشکل پیش آمده با مغز وردپرس همراه باشید

مشکل نصب نشدن قالب سایت

نصب نشدن قالب سایت میتواند چندین دلیل داشته باشد که راه کار هایی را در اینجا برای شما ذکر میکنیم :

سطح دسترسی فایل‌ها و پوشه‌ها به درستی تنظیم نشده

از آنجایی که تعداد فایل ها در سایت زیاد است بهتر است از هاست خود بخواهید این کار را برای شما انجام دهد و همچنین بهتر است از هاست وردپرسی استفاده کنید به هر حال مسیر دسترسی به فایل ها باید به این صورت تنظیم شود که فایل های سایت را به ۶۴۴ و پوشه ها را به ۷۵۵ تغییر دهید تا مشکل حل شود.
نباید فقط پوشه اصلی را تغییر دهید بلکه باید همه فایل ها و زیر پوشه ها را تغییر دهید.اما اگر نتوانستید بهتر است به هاستینگ خود هماهنگ کنید.

فایل ها را به درستی زیپ نکردید

وقتی قالب را از سایت هایی که توجه و یا اطلاعی از اصول اولیه ای که در طراحی قالب باید رعایت شود ندارند تهیه میکنید با همچین مشکلی که فایل ها بدرستی زیپ نشده اند مواجه خواهید شد و قالبی که میگیرید را بدون اصول صحیح زیپ کردن فایل ها طراحی میکنند .

مثلا فایل زیپ را که باز می‌کنید، باید چند پوشه دیگر را باز کنید تا وارد پوشه اصلی قالب خود شوید و این کاربر را با مشکل مواجه می‌کند. حالا بهترین راه برای انجام اینکار این هست که پوشه‌ای که فایل style.css و index.php و باقی فایل‌های قالب درون آن وجود دارد را پیدا کنید.

سپس این پوشه را مستقیما زیپ کرده و روی وردپرس نصب کنید. با این روش مشکل نصب نشدن قالب را براحتی حل میکنید.

پیشنهاد ما به شما : آموزش ساخت چایلد تم در وردپرس

حجم هاست شما کمتر از حجم مورد نیاز برای قالب است

باید فضا و حجم هاست خود را نسبت به حجم قالب در نظر بگیرید به این مورد باعث خواهد شد قالب شما نصب نشود برای مثال اگر حجم قالب ۴۰ مگابایت باشد فضای خالی هاست شما حداقل باید ۱۰۰ مگابایت فضا را داشته باشد بررسی فضا باید از طریق سرور و یا کنترل پنل مدیریت هاست انجام شود.
در چنین مواقعی با خطای نوشتن روی دیسک روبرو می‌شوید.

اینترنتتان را عوض کنید!

بعضی مواقع ارتباط اینترنتی شما با سرور میزبان سایتتان با مشکل مواجه می‌شود که با تغییر اینترنت مشکل حل خواهد شد. بعضی مواقع پر سرعت ترین اینترنت‌ها ممکن است ارتباط خوب و کاملی با سرور میزبان سایت نداشته باشند. در این مواقع پیشنهاد می‌کنم از اینترنت LTE موبایلتان برای آپلود استفاده کنید.

هرگونه سوال و ابهام یا پیشنهادی برای این مطلب آموزشی داشتید خوشحال میشیم از بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

WhatsApp
YouTube
Telegram
Instagram
LinkedIn

مطالبی که شاید دوست داشته باشید

پیشنهاد میکنیم

مطالب

پر بازدید هفته

با دوستانتان به اشتراک بگذارید

لطفا نظرات و دیدگاه های ارزشمند خود را از طریق فرم زیربرای ما ارسال کنید ( برای پشتیبانی محصولات از بخش ناحیه کاربری اقدام کنید)

هیچ نظری وجود ندارد

× شما برای نظر دهی باید وارد شوید
فهرست

برای دریافت و اطلاع از آموزش های رایگان وارد کانال تلگرام مغز وردپرس شوید