الگوریتم Top Heavy و تبلیغات های سایت

بدون دیدگاه
الگوریتم Top Heavy

خلاصه مطلب

الگوریتم Top Heavy و تبلیغات های سنگین بالای سایت که توسط این الگوریتم بررسی خواهد شد.سایت های با تبلیغات زیاد را حذف نمیکند زیرا هدف گوگل کاهش درآمد نیست.
الگوریتم Top Heavy

خلاصه مطلب

الگوریتم Top Heavy و تبلیغات های سنگین بالای سایت که توسط این الگوریتم بررسی خواهد شد.سایت های با تبلیغات زیاد را حذف نمیکند زیرا هدف گوگل کاهش درآمد نیست.

الگوریتم Top Heavy سال ۲۰۱۲ کار خود را آغاز کرده است هدف آن کاهش تبلیغات آزار دهنده و زیاد در یک سایت است. تبلیغات های زیادی که در بالای یک سایت قرار دارد هدف اصلی این الگوریتم میباشد و سایت هایی که تبلیغات آن ها حتی از محتوا هم بیشتر است را جریمه خواهد کرد.

اگر نمیدانید که الگوریتم های گوگل چه هستند و انواع آن ها چیست و یا حتی چه وظایفی دارند نگاهی به این مقاله بیندازید تا مفهوم آن برای شما ساده تر باشد.


پیشنهاد ما به شما : الگوریتم های گوگل


هدف الگوریتم Top Heavy یا page layout گوگل

به گفته گوگل این دسته از سایت ها با محتوای مناسب و به اندازه را پنالتی نخواهیم کرد و هدف گوگل کاهش درآمد مدیران سایت ها نیست و با این ترس که درآمد آن ها کم میشود تبلیغات را حذف نکنند.

ولی در کل سایت های با تبلیغات هم تحت تاثیر نیستند پس اگر وارد سایتی شدید و تبلیغات زیادی دیدی تعجب نکنید زیرا که گوگل همه جوانب را بررسی میکند.

تبلیغات زیاد در بالای سایت یک عامل منفی برای الگوریتم Top Heavy محسوب می شود.اهداف الگوریتم Top Heavy در این جهت پیش میرود که صاحبان یک سایت به فکر تولید محتوای مناسب باشند زیرا که باید محتوای شما از تبلیغات های درون سایت بیشتر باشد.و نکته مهم این است که هرگز تبلیغات های سنگین بخصوص در بالای سایت قرار ندهید.


تاثیر بر رتبه سایت

برعکس سایر الگوریتم های گوگل که مبارزند الگوریتم Top Heavy بهبود بیشتر سایت را به شما یاد آوری میکند و جالب است بدانید بیشترین تاثیر آن بر سایت هایی است که زبان فارسی نیستند! امتحان کنید و با نرم افزار های موجود تحلیل کنید که چه تاثیری بر سایت شما داشته است.

با این حال اگر تبلیغات زیادی داشته و محتوای نا مناسب حتما افت رتبه را تجربه خواهید کرد سایت هایی با تبلیغات سنگین را در ردیف های اول میبینیم که قطعا نکات زیادی را در سئو رعایت کرده اند.

باید توجه کنید که اولین اصل سئو قبل از آنکه برای گوگل بهترین باشید باید برای کاربران خود بهینه باشید و در واقع HEO را در نظر گرفته باشید.

پس کار هایی که باعث کلافه شدن کاربران شما میشود را انجام ندهید از جمله تبلیغات زیاد…نا گفته نماند که گوگل تمام توان خود را بر تجربیات کاربری قرار داده و واکنش کاربران شما را میسنجد.


الگوریتم Top Heavy
الگوریتم Top Heavy

با افت رتبه چه کنیم ؟

اگر مطمئنید که به این دلیل افت رتبه داشته اید باید مطالب بهینه و سئو شده ی بیشتری را وارد سایت خود کنید طراحی خود را تغییر داده و تبلیغات های مزاحم را حذف کنید و بعد از تغییر ساختار باید زمان چند هفته ای را صبور باشید  تا به رتبه قبلی خود بازگردید.

و بدانید افزایش سرعت صفحات شما ربطی به این فاکتور سئو نخواهد داشت و با بهبود آن تغییری در عملکرد الگوریتم Top Heavy ایجاد نخواهید کرد.


روش های بهینه سازی با الگوریتم Top Heavy

روش هایی شما را از جریمه شدن توسط  الگوریتم Top Heavy و افت رتبه دور تر میکند.

طراحی زیبا

یک طراحی زیبا با رابط کاربری آسان و غیر گیج کننده حتی با وجود تبلیغات زیاد داشته باشید اگر برای درآمد زایی تبلیغات های زیادی را قرار میدهید چیدمان و رنگ های غیر آزار دهنده استفاده کنید به ویژه از آمدن تبلیغات بر روی نوشته ها و خروج و ورود اضطراری استفاده نکنید زیرا که دقیقا کاربران خود را کلافه میکنید.

اسلایدر تبلیغات نیست

نگران اسلایدر ها نباسید الگوریتم Top Heavy با جاوا اسکریپت کاری ندارد.

نسبت تبلیغات به متن

همیشه تبلیغات باید از محتوا داخل سایت کمتر باشد حتما این مورد را رعایت کنید تا گرفتار افت رتبه توسط  الگوریتم Top Heavy نشوید.


الگوریتم Top Heavy
الگوریتم Top Heavy

افزایش ترک کننده های سایت 

میزان افرادی که سایت شما را به علت شلختگی و کند بودن لود ترک میکنند و یا بدون گردش در سایت خارج میشوند که این کاملا به ضرر شما خواهد شد. الگوریتم Top Heavy همه این موارد را به شما یادآور خواهد شد.

کاهش سرعت سایت 

تصاویری که کاهش حجمی نداشته و مطالب کم و بهینه نشده و حجم زیاد رفرش ها در صفحات شما.

همچنین نسبت زیاد استفاده شده ی کد در سایت همه این عوامل باعث کند شدن سایت شما میشود و در نتیجه ترک سریع سایت شما.الگوریتم Top Heavy
الگوریتم Top Heavy

حس شما به تبلیغات زیاد چیست ؟

خود را جای مخاطبان خود قرار دهید و وارد سایتی با محتوای غیر قابل پیدا شدن و شلوغ و گیج کننده شوید و سریع از آن صفحه آزار دهنده پر از چشمک زن ها خارج میشوید. پس حس کاربران و الگوریتم Top Heavy نیز به شما همین خواهد بود.

پس سایت خود را مطابق با آرامش دییداری مخاطبان خود تنظیم کنید و رضایت آن هارا افزایش دهید.


توصیه های مغز وردپرس

_ به چیدمان سایت خود اهمیت دهید

_ حذف پخش اتوماتیک صوت ها و ویدئو ها

_ تبلیغاهای مانع دیدن محتوا نشود!!!

_ جلوگیری از لود کند صفحات سایت.

امیدواریم که مقاله مورد نظر مفهوم عملکرد الگوریتم Top Heavy را برای شما آسان کرده و شما رضایت کافی را از ما داشته باشید

هرگونه سوال و ابهام یا پیشنهادی برای این مطلب آموزشی داشتید خوشحال میشیم از بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

مغز وردپرس
انجمن وردپرس
انجمن وردپرس

مطالبی که شاید دوست داشته باشید

پیشنهاد ویژه رایگان
درآمد از وردپرس و طراحی سایت

درآمد از وردپرس و طراحی سایت چقدر هست ؟

در این ویدیو با شما در مورد میزان درآمد یک وردپرس کار و طراح سایت صحبت میکنیم تا بدانید درآمد در ایران و حتی درآمد دلاری یک طراح چقدر میتواند باشد.

نکته : ایمیل و شماره موبایل معتبر را وارد نمایید تا لینک دانلود برای شما ارسال شود.

  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

مطالب

پر بازدید هفته

با دوستانتان به اشتراک بگذارید

لطفا نظرات و دیدگاه های ارزشمند خود را از طریق فرم زیربرای ما ارسال کنید ( برای پشتیبانی محصولات از بخش ناحیه کاربری اقدام کنید)

هیچ نظری وجود ندارد

× شما برای نظر دهی باید وارد شوید
فهرست

اگر میخواهید هر روز آموزش رایگان ببینید وارد پیج اینستاگرام میلاد رنجبری شوید .