ساخت صفحه ۴۰۴ اختصاصی در وردپرس

5
بدون دیدگاه
ساخت صفحه 404 اختصاصی

ساخت صفحه ۴۰۴ اختصاصی در وردپرس با افزونه ۴۰۴ page

سلام عرض میکنم خدمت شما کاربران عزیز وب سایت مغز وردپرس، با آموزش وردپرس دیگری تحت عنوان ساخت صفحه ۴۰۴ اختصاصی در وردپرس در خدمت شما کاربران هستیم.

اکثر مواقع وقتی در حال جستجو در اینترنت هستید با ارور های مختلفی مواجه می شوید که یکی از این خطا ها خطا ۴۰۴ می باشد. درواقع خطا ۴۰۴ به دلیل این ایجاد می شود که آدرس اینترنتی که شما به دنبال آن هستید یا وجود ندارد و یا پاک شده است که شما با خطای ۴۰۴ که بیانگر این است که صفحه پیدا نشد می شوید.

خوب اگر دقت کرده باشید زمانی که با یک صفحه ۴۰۴ مواجه می شویم زود صفحه را می بندیم و از سایت خارج می شویم که این بر ضرر سئو وب سایت می باشد و باعث می شود گوگل نمره منفی را در این مورد به شما دهد.

اما نکته ای که میتواند از این مشکل جلوگیری کند تا کاربران وقتی به صفحه ۴۰۴ وب سایت شما برخورد کردند صفحه را نبندند و از سایت خارج نشوند این است که به ساخت صفحه ۴۰۴ اختصاصی در وردپرس بپردازید و این صفحه را با طراحی اختصاصی و المان های جذاب به کاربر خود نشان دهید تا وقتی وارد این صفحه شدند اگر مطلب خود را پیدا نکردند وارد صفحه دیگر شوند و درواقع از سایت خارج نشوند.

افزونه ۴۰۴ page

یکی از مواردی که به شما در ساخت صفحه ۴۰۴ اختصاصی در وردپرس کمک می کند استفاده از افزونه ۴۰۴ page می باشد. این افزونه قادر خواهد بود تا با تنظیماتی که بر روی آن اعمال می کنید اگر کسی با خطای ۴۰۴ در سایت شما روبرو شد آن ها را به صفحه ۴۰۴ اختصاصی شما هدایت کند.

ساخت صفحه ۴۰۴ اختصاصی در وردپرس

برای ساخت صفحه ۴۰۴ اختصاصی شما باید ابتدا از قسمت برگه ها یک برگه ایجاد کنید و درون این برگه محتوا ، عکس و یا المان هایی که با افزونه ویژوال کامپوزر طراحی کردید را برای نشان دادن به کاربر در این برگه ذخیره کنید.

ساخت صفحه 404 اختصاصی

ساخت صفحه ۴۰۴ اختصاصی

۱ – نشان دادن محتوا در صفحه ۴۰۴

شما میتوانید یک برگه ایجاد کنید و در آن محتوایی را برای کاربرانی که با صفحه ۴۰۴ مواجه می شوند نشان دهید و سپس برگه را بروزرسانی کنید و از بخش تنظیمات افزونه که در ادامه توضیح خواهم داد این محتوا را به کاربر نشان دهید

۲- نشان دادن عکس مورد نظر برای صفحه ۴۰۴

همچنین میتوانید از یک عکس زیبا برای نشان دادن صفحه ۴۰۴ استفاده کنید طبق گزینه بالا به جای محتوا عکس خود را در یک برگه بارگذاری کنید

۳- ساخت صفحه ۴۰۴ اختصاصی با استفاده از افزونه ویژوال کامپوزر

اگر از افزونه ویژوال کامپوزر یا هر افزونه صفحه ساز دیگر در سایت خود استفاده می کنید میتوانید یک برگه ایجاد کنید و بعد از نشان دادن محتوایی در‌صفحه ۴۰۴ محصولات پیشنهادی را به کاربران نشان دهید تا کاربر بعد از مواجه شدن با این صفحه از سایت شما خارج نشود و وارد بخش دیگر سایت یا همان محصولات پیشنهادی شود.

۴- استفاده از کدها و شورت کدهای آماده در‌برگه

اگر از افزونه صفحه ساز ویژوال کامپوزر استفاده نمی‌کنید میتوانید با قرار‌ دادن شورت کدهای آماده در این برگه محصولات و مطالب‌ خود را در‌ صفحه ۴۰۴ برای‌کاربران به نمایش بگذارید.

ساخت صفحه ۴۰۴ اختصاصی در وردپرس

تنظیمات افزونه ۴۰۴ page

آموزش دانلود و نصب افزونه ۴۰۴ page

برای دانلود افزونه ۴۰۴ page و ساخت صفحه ۴۰۴ اختصاصی در وردپرس کافیست وارد سایت رسمی وردپرس شوید و افزونه را دانلود کرده و سپس از طریق آموزش نصب افزونه وردپرس اقدام به نصب افزونه وردپرس کنید. ( لینک افزونه در انتها مطلب قرار دارد )

و سپس بعد از فعال سازی افزونه ۴۰۴ page  از بخش نمایش>> Error page 404 وارد تنظیمات این افزونه می‌شویم.

افزونه 404 page

افزونه ۴۰۴ page

در این قسمت تنظیمات افزونه به دو بخش General و Advance تقسیم می‌شود که تنظیمات ساده‌ای است:

General

افزونه 404 page

افزونه ۴۰۴ page

Advanced

افزونه 404 page

افزونه ۴۰۴ page

Hide the selected page from the Pages list: مخفی کردن برگه ایجاد شده از لیست برگه‌ها و نمایش آن فقط برای مدیران وبسایت
Send an 404 error if the page is accessed directly by its URL: ارسال یک خطای ۴۰۴ در صورت دسترسی به صفحه مورد نظر با آدرس مستقیم
Force 404 error after loading page: دریافت خطای ۴۰۴ پس از بارگذاری صفحه
Disable URL autocorrection guessing: حدس زدن آدرس و تصحیح اتوماتیک آن
Send an HTTP 410 error instead of HTTP 404 in case the requested object is in trash: ارسال خطای http 410 به جای ۴۰۴ در مواقعی صفحه مورد نظر در زباله‌دان است.
Activate Compatibility Mode: فعال کردن حالت سازگاری

حال تنظیمات را ذخیره کنید.

از این پس هرکس وارد صفحه اشتباهی از سایت شما شود به صورت خودکار وارد صفحه اختصاصی ۴۰۴ شما می شود.

امیدوارم از این آموزش وردپرس نهایت استفاده را برده باشید و بتوانید این آموزش را بر روی وب سایت خود اعمال کنید ، هم چنین میتوانید لینک دانلود افزونه ۴۰۴ page  را از همین صفحه دانلود کنید و اگر سوالی در مورد این مقاله داشتید با ما از بخش نظرات همین صفحه در میان بگذارید.

WhatsApp
YouTube
Telegram
Instagram
LinkedIn

مطالبی که شاید دوست داشته باشید

پیشنهاد میکنیم

مطالب

پر بازدید هفته

با دوستانتان به اشتراک بگذارید

لطفا نظرات و دیدگاه های ارزشمند خود را از طریق فرم زیربرای ما ارسال کنید ( برای پشتیبانی محصولات از بخش ناحیه کاربری اقدام کنید)

هیچ نظری وجود ندارد

× شما برای نظر دهی باید وارد شوید
فهرست

برای دریافت و اطلاع از آموزش های رایگان وارد کانال تلگرام مغز وردپرس شوید