چطور با تولید محتوا در ۳۰ روز به صفحه اول گوگل برسیم ؟

بدون دیدگاه
محتوا

خلاصه مطلب

محتوا خود به تنهایی راه قدرتمندی برای رسیدن به صفحه اول گوگل است که باید اصول آن را بدانیم.فقط با رعایت چند نکته بصورت مستمر به خط اول برسید.
محتوا

خلاصه مطلب

محتوا خود به تنهایی راه قدرتمندی برای رسیدن به صفحه اول گوگل است که باید اصول آن را بدانیم.فقط با رعایت چند نکته بصورت مستمر به خط اول برسید.

محتوا مهم ترین فاکتوری که شما را به صفحه اول گوگل میرساند.این سوال را از خود پرسیده اید که اگر خود شما گوگل بودید چه واکنشی نسبت به سایت ها داشتید؟ آیا شما برای سایتی که کمترین تعداد مطلب را در ماه انتشار میداد ارزش بیشتری قائل بودید یا سایتی که روزانه مطالب مهم و با کیفیتی را انتشار میداد؟؟آیا برای اعتبار خودتان هم که شده سایت های بهتر را در صفحه نتایج خود نمی آوردید؟؟

در جواب به این سوال ها باید گفت پس انتظار نداشته باشید با مطالب کپی و بی کیفیت و غیر اورجینال ماهی یکبارِ خود به صفحه اول برسید شما باید ارزش مندی خود را به گوگل ثابت کنید و محتوا ی مناسب را در سایت خود قرار دهید.

مفهوم یک محتوای مناسب

تعریف محتوای مناسب این است که شما مطلب با جذابیت نوشتاری و خوانایی تولید کنید به طوری که نیاز خواننده شما را برطرف کند اگر مقاله و مطلب شما این ویژگی را ندارد این مقاله را مطالعه کنید تا با راز های یک محتوای مناسب آشنا شوید.

پس بنابراین میتوان نتیجه گرفت که گوگل سایت هایی را که بروز نیستند را جدی نمیداند و ارزشی برایشان قائل نخواهد شد.اگر شما در زمینه سئو هزینه زیادی را صرف کنید وقت بسیاری روی همه موارد بگذارید اما محتوای مناسب و سئو شده در سایت خود قرار ندهید در واقع سایت شما با تعداد زیادی محصول هنوز سایت کاملی نیست..محتوا مهم ترین بخش یک سایت است که گوگل اهمیت زیادی به آن میدهد اگر سایت محتوا نداشته باشد در واقع هیچ چیز ندارد!!


اهمیت محتوا از نظر گوگل

_یک صفحه خام که طراحی ندارد و زیبا نیست همراه با محتوای عالی سئوی عالی خواهد داشت.

_یک صفحه با طراحی عالی و محتوای عالی سئوی عالی خواهد داشت.

_قالب ساده و پیش فرض وردپرس و محتوای عالی سئوی عالی خواهد داشت.

_سایتی بدون بک لینک با محتوای عالی سئوی عالی خواهد داشت.

_سایت همراه با قالب طراحی رعایت اصول سئو و بک لینک ولی بدون محتوا در سئو شکست خواهد خورد.

( از این مقایسه تجربه شده در تمام سایت های بزرگ میتوانید به اهمیت محتوا و روشن شدن حرف های ما مطلع شوید.)


محتوا
محتوا

زمان را از دست ندهید

باید بدانید که الان همه اهمیت تولید محتوا را برای رسیدن به صفحه اول میدانند پس شما باید هر چه سریعتر قبل از رقبای خود مقاله ای را که بکر است بیابید و در رابطه با آن مطلب بنویسید..یا مقالات رقبای خود را مقایسه کرده و مطالبی بهتر و وقوی تر را نشر دهید.

بله با همین صراحتی که در بیانم دارم باید از اهمیت و قدرت محتوا که در سایت شما مانند یک پادشاه است و پادشاه میماند آگاه شوید پس زمان را از دست ندهید و با اعتماد بفس کامل نوشتن را در حوزه کاری خود آغاز کنید.


موارد زیر به شما امید بیشتری خواهد داد:

_در زبان فارسی محتوا بسیار کمیاب است.

_ما در روز های طلایی وب فارسی هستیم.

_با یک مقاله عالی میتوانیم به درآمد برسیم.

_مقاله عالی و سئو شده بک لینک نیاز ندارد.

_دست به کار شوید تا بازی را نبازید.

در زبان فارسی ضعف های گوگل بسیار واضح است گوگل در زبان فارسی موارد زیادی را بررسی نخواهد کرد در حالی در زبان انگلیسی برای همان مورد سخت گیری بیشتری خواهد داشت.

برای مثال مواردی پیش آمده است فقط با طراحی یک قالب حرفه ای در زبان فارسی سئو شده اند یافقط توسط یک تیتر ساده در محتوا به صفحه نخست رسیده اند و یا محتوا را کپی کرده و از دید الگوریتم های گوگل پنهان مانده و سئو شده اند پس بدانید که گوگل در زبان فارسی تشنه و ضعیف است که با استفاده از این ضعف ها بدون هیچ خطا و فریب دادن گوگل به صفحه اول وب فارسی رسید!!


7 نکته مهم برای شروع تولید محتوا

این نکات مهم نکات اولیه هستند برای یک محتوای متنی و غیر متنی آن ها را جدی بگیرید.

_تعیین هدف و استراتژی :

استراتژی تولید محتوا یعنی شما تعیین کنید برای چه مدت زمانی میخواهید چه مطالبی را بنویسید و هدف شما از نوشتن این موارد چیست؟ پس حتما اهداف خود و مفاهیم هر مقاله را برای خود روشن و بعد آغاز کنید.

_چک لیست تهیه کنید :

روی کاغذ برنامه ریزی کنید و یادداشت کنید برای هفته و ماه آینده چه مطالب را برای نوشتن دارید و قرار است چه عنوان هایی را تایپ کنید این کار به ذهن شما نظم خواهد داد و دغدغه آن را نخواهید داشت که امروز چه مطلبی را بنویسم؟! پس مطالب این هفته را تعیین کنید.

_نوشتن محتوای سرگرم کننده :

محتوای شما نباید خالی از رنگ تصویر و احساس باشد خواننده محتوا باید حس همدلی و راحتی را با شما احساس کند نه آنقدر خشک که خوابشان ببرد نه آنقدر لوس که از صفحه خارج شوند محتوایی گرم و صمیمی که خواننده را علاوه بر رفع نیاز سرگرم خواهد کرد.

_تولید محتوای سریالی و اعتیاد آور :

جذابیت مطالب شما باید بگونه ای باشد که مخاطب را علاقه مند به دنبال کردن کند چه علاقه مند به خواندن مقاله تا انتها چه علاقه مند به خواندن قسمت های بعدی آموزش شما تمامی این موارد به هوش شما در نوشتن مقاله بستگی خواهد داشت مطمئن باشید که با تمرین و زیاد نوشتن متوجه سلیقه و علاقه مندی مخاطبین خواهید شد و بعد از مدتی مقاله های شما رقیبی نخواهد داشت.

_نبود محتوا و ایجاد حس خلا در مخاطب:

محتوای شما باید طوری باشد که اگر مدتی در سایت مطلبی قرار ندادید مخاطب خود را نگران کنید و مخاطب احساس بدی نسبت به اینکه شما نیستید داشته باشد این مخاطب که مدام شما را با عشق دنبال میکند بدون مطالب شما احساس خلا خواهد کرد.

_انتخاب کلمات کلیدی:

از کلمات اصلی خود در نوشته به عنوان کلمات کلیدی استفاده کنید که این مورد شامل نکات زیاد و پر اهمیتی است و همچنین گوگل ابزار های زیادی برای این منظور و کمک به شما دارد.

_مقالات رقبای خود را مقایسه کنید :

رقبای اصلی شما همان کسانی هستند که در حوزه کاری شما در صفحه اول گوگل هستند و مقالاتی را با همین ویژگی های اخیر نوشته اند شما با مشاهده این مقالات تعداد کلمات و چگالی کلمه کلیدی و رعایت ضعف ها و نداشته های مقالات آنها میتوانید سبک تازه ای را در مقاله خود بکار برده و پیشرفت چشمگیر خود را ببینید این مقایسه بیشتر از نیم ساعت وقت شما را نمیگیرد قبل از نوشتن هر مطلب این کار را انجام دهید.


محتوا
محتوا

انواع محتوا را بشناسید :

محتوا فقط یک متن طولانی با ویژگی های گفته شده نیست محتوا انواع مختلفی دارد که هر کدام از آن ها قوانین سئوی خاص خود را دارند و همچنین هر کدام تاثیر جداگانه خود را دارند ولی باید بدانید محتوایی که بیشترین تاثیر را دارد محتوای متنی است و باید محتوای ویدیویی را جدی بگیرید و حتما انجام دهید.

_محتوا ی متنی که شامل مقاله و کتاب الکترونیک یا Pdf میباشد

_محتوا ی صوتی یا پادکست

_محتوا ی تصویری مثل عکس ها و اینفوگرافیک

_محتوا ی ویدیویی


محتوای متنی

content
content

_در محتوای خود دقت کنید که اشتباها غلط های املایی و نگارشی نداشته باشید.

_مراقب باشید که متنی را مستقیما از ورد به سایت خود وارد نکنید در واقع مراقب تگ های ورد باشید..متن های کپی در ورد لینک ها و تگ ها را با خود وارد سایت شما میکند بهتر است تایپ را از داخل سایت و یا جای غیر ورد تایپ کنید یا کپی کنید.

_درست است که باید قوانین سئو را رعایت کنید تا خوشایند و مورد قبول گوگل باشد اما برای گوگل قبل از خودش واکنش کاربران مهم تر است یعنی مسئله HEO از SEO مهم تر است پس برای کاربران محتوا بنویسید نه گوگل برای مثال کلمه کیلیدی را بطور افراطی تکرار نکنید.

_محتوای داستانی بهترین نوع محتواست زیرا سرگرم کننده است و خسته کننده نیست مخاطب را تایم بیشتری در صفحه نگه خواهد داشت و دوباره به سمت سایت خواهد کشاند.


محتوای صوتی یا پادکست

_صدا با کیفیت باشد لازم نیست هزینه زیادی را صرف کنید برا این کار با تلفن همراه خود هم میتوانید صدای مناسب را ضبط کنید از اطرافیان خود بخواهید صدا های اضافی مثل بستن محکم در را حذف کنند تا پادکست جدی تری را در سایت قرار دهید.

_۳۰ ثانیه اول هر پادکست طلایی ترین تایم آن است است شما در همین ۳۰ ثانیه ابتدایی فقط میتوانید شنونده را کنجکاو به شنیدن پادکست تا انتها کنید.

_در ۳۰ ثانیه طلایی فهرست مطالب خود را که قبلا مرتب کرده اید و جذاب هستند را بگویید.

_نیاز به نوشتن نیست فقط در رابطه با مطلب مورد نظر اطلاعات کسب کنید و راحت حرف بزنید.

_با نرم افزار های ویرایش صدای ساده یک موسیقی بی کلام آرام را چاشنی صدای خود کنید.

_اگر پادکست شما طولانی است یک میان برنامه سرگرم کننده که خواب را بپراند داشته باشید.

به همین سادگی و بدون امکانات خاصی محتوا یا پادکست های قسمت بندی بسازید تا باعث شود مخاطب به شما سر بزند.


محتوای تصویری

_تصاویر جذابی را که اصلا وقت گیر نیست با نرم افزار فتوشاپ خلق کنید تا محتوا متفاوت از سایت های دیگر شود و عکس های دانلودی را بدون تغییر و قرار ندادن لوگو چاشنی مقاله نکنید.

_از تصاویر متحرک و یا همان گیف ها استفاده کنید.

_ازاینفوگرافیک های جذاب برای محتوا استفاده کنید.

 

اینفوگرافیک
اینفوگرافیک

 

_کیفیت بالا و حجم پایین برای عکس ها بسیار مهم است قبلا در مقاله ای برای کاهش حجم عکس بدون تغییر کیفیت توضیحاتی را ارائه داده ایم.

پیشنهاد ما به شما : کاهش حجم عکس بدون افت کیفیت

محتوای ویدیویی

_ویدیو با کیفیت تولید کنید.

_قابلیت دانلود برای فیلم ها قرار دهید.

_از وله های اختصاصی خود استفاده کنید.


یک ترفند طلایی

_خارج از سایت یعنی در شبکه های اجتماعی و انجمن ها محتوای ناقص تولید کنید!!

_محتوایی که باعث میشود مخاطب کنجکاو به سایت مراجعه کند.

_همیشه منبع کامل یک مطلب باید خود شما باشید.

_منبع را کاملا اعلام نکنید تا بدنبال شما بگردند و بگذارید آن ها شما را پیدا کنند.


چطور یک متن تبلیغاتی خوب بنویسیم که جذاب باشد؟

برای نوشتن یک متن تبلیغاتی که تاثیر زیادی در افزایش فروش و بازدید از سایت دارد زیاد شلوغ کاری نکنید و نیاز به مهارت شگفت انگیز و خاصی نیست با همین چند نکته ساده متن جذابی خواهید نوشت که برای مخاطبان شما بسیار جذاب است.

یک متن ساده و غیر تخیلی بنویس

اولین اصل نوشتن یک متن ساده یک راهکار ساده و یا یک توضیح ساده است و اصلا نباید یک متن خیال پردازی شده و یا اغراق گونه باشد..یادتان باشد همیشه سادگی جذاب تر است!

یک داستان با زبان محاوره

نوشتن گفتگوی دو نفر که در این شرایط کاری قرار میگیرند اصلا کار سختی نیست گفتگوی جالب دو نفر بصورت محاوره و زبان عامیانه که بهتر ایت برای این روش از تصاویر استفاده کنید که درست کردن این تصاویر کارتونی خیلی راحته و جذب مخاطب زیادی خواهد داشت.حتما امتحان کنید.

اصل مطلب در یک جمله

یک تبلیغات طولانی حوصله سر بر است و اصلا خوانده نمیشود اما یک جمله که تمام حرف و هدف شما را میرساند مخاطب را برای ورود به صفحه یا لینک مورد نظر ترغیب میکند . تبلیغات غیر حضوری برای هر نفر یک تبلیغات محسوب میشود و مانند تبلیغات حضوری تاثیر کمتری دارد اما اگر یک جمله که تمام منظور شما را برساند به مراتب تاثیر بیشتری هم خواهد داشت.

یک تیتر کنجکاو کننده

در نوشتن تیتر ها مهارت دارید؟
به نظر تیتر ها پادشاه یک نوشته هستند اگر تیتر جذابی نداشته باشید متن شما اصلا خوانده نمیشود برای تبلیغات های شبکه مجازی و بیلبورد ها طرح یک سوال و یا یک جمله خلاقانه بسیار تاثیر گذار است. بخصوص تبلیغات های خیابانی که باید در فونت و بزرگی و کوتاهی مطلب دقت کرد زیرا که با ۸۰ کیلومتر بر ساعت سرعتی که داریم نمیتوانیم یک پاراگراف را بخوانیم!!!
جمله خلاقانه را میتوانیم در بیلبورد های سطح شهر بیابیم.


کلام آخر

خب با رعایت این موارد محتوایی را تولید خواهید کرد خوشایند گوگل و مخاطبین است و به زودی به صفحه اول میرسید البته در محتوای متنی باید کار با یوآست را فرا بگیرید و چراغ سبز سئو را فعال کنید که در آموزش های آتی در سایت قرار خواهیم داد.

_مهمترین نکته آن است محتوایی که تولید میکنید از قبل برای آن هدف تعیین کنید.

_یک مقاله خوب و با کیفیت از صد مقاله بد بهتر است.

_مقاله ای بنویسید که نیاز باشد شما را دنبال کنند.

اثبات مالکیت محتوا ی سایت در گوگل

یکی از نگرانی های مدیران وب مستران و وبلاگ ها کپی شدن مطالب آنها به دست سایت های دیگر است که در برخی اوقات سایت های کپی کننده رتبه بهتری از آنها در نتایج گوگل می گیرند. در این مطلب مجموعه راهکارهایی که موجب می شود مالکیت محتوا به گوگل اثبات شود گفته شد که به کمک آن میتوانید ثابت کنید صاحب محتوای خود هستید.در آموزش اثبات مالکیت محتوا میبینید که چطور میتوانید این کار را انجام دهید.

هرگونه سوال و ابهام یا پیشنهادی برای این مطلب آموزشی داشتید خوشحال میشیم از بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

مغز وردپرس
انجمن وردپرس
انجمن وردپرس

مطالبی که شاید دوست داشته باشید

پیشنهاد ویژه رایگان
درآمد از وردپرس و طراحی سایت

درآمد از وردپرس و طراحی سایت چقدر هست ؟

در این ویدیو با شما در مورد میزان درآمد یک وردپرس کار و طراح سایت صحبت میکنیم تا بدانید درآمد در ایران و حتی درآمد دلاری یک طراح چقدر میتواند باشد.

نکته : ایمیل و شماره موبایل معتبر را وارد نمایید تا لینک دانلود برای شما ارسال شود.

  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

مطالب

پر بازدید هفته

با دوستانتان به اشتراک بگذارید

لطفا نظرات و دیدگاه های ارزشمند خود را از طریق فرم زیربرای ما ارسال کنید ( برای پشتیبانی محصولات از بخش ناحیه کاربری اقدام کنید)

هیچ نظری وجود ندارد

× شما برای نظر دهی باید وارد شوید
با ما گفتگو کنید ...
×

اگر میخواهید هر روز آموزش رایگان ببینید وارد پیج اینستاگرام میلاد رنجبری شوید .