چطور متنی بنویسیم که همه بخوانند ؟

بدون دیدگاه
محتوای متنی

خلاصه مطلب

محتوای متنی خود را چطور بنویسیم که همه بخوانند ؟ چرا مهم است که مطالب شما خوانده شود ؟ علائم نگارشی را چطور ویرایش کنیم ؟ (پاسخ سوالات در این مطلب آموزشی)
محتوای متنی

خلاصه مطلب

محتوای متنی خود را چطور بنویسیم که همه بخوانند ؟ چرا مهم است که مطالب شما خوانده شود ؟ علائم نگارشی را چطور ویرایش کنیم ؟ (پاسخ سوالات در این مطلب آموزشی)

سلام عزیزان امروز هم در کنار شما هستیم تا با شما با یک تجربه مهم صحبت کنیم اینکه چرا در کسب و کار آنلایم ما محتوای متنی اهمیت دارد؟این محتوا باید چه ویژگی هایی داشته باشد و چطور میتوانیم یک مطلب را ویرایش کنیم و یا علائم نگارشی که به آن ها توجه نمیکنیم در متن رعایت کنیم با این آموزش وردپرس در زمینه سئو با ما همراه باشید.

از روز اولی که این کار را آغار کردیم فهمیدیم که محتوا و تاثیر اون برا رشد کار ما خیلی مهمه بنابراین آموزش های زیادی در این زمینه دیدیم،A/B تست های زیادی در مطالب مختلف انجام دادیم و تجربه هایی در این راه کسب کردیم که در این آموزش سئو میخواهیم با شما در میون بگذاریم.

انتخاب عنوان جالب

همیشه در گوشه کنار های مطالب سئو به این موضوع مهم پرداختیم و از تاثیر اون برای خوانده شدن مطلب گفتیم اگر یک عنوان شگفت انگیز و جالب نداشته باشید و یا کنجکاو کننده مطالب شما خوانده نخواهند شد خوانده شدن مطالب شما مهم است زیرا که یکی از دلایل اصلی برای بهتر شدن رتبه سایت شما و رسیدن به صفحات اول گوگل میباشد پس باید نکات مهم نوشتن یک متن خوب و یا یک عنوان خوب را حتما بدانید و رعایت کنید.

برای آنکه بتوانید در این زمینه تبحر داشته باشید عنوان روزنامه و عنوان مطالب سایت هایی که خیلی خوب هستند را روزانه مشاهده و بخوانید تا عنوان های خوب و جالب در ذهن شما ایده های جدید را پرورش دهد.

اگر از عناوین در سایت استفاده میکنید باید اصول سئو را در آن رعایت کنید برای مثال استفاده از کلمه کلیدی مناسب در ابتدای عنوان و اگر از آن ها در شبکه های اجتماعی و کتاب های الکترونیکی استفاده میکنید، عنوان های جذاب  انتخاب کنید.

متن محتوای متنی

حتما در محتوای متنی خوذ متن های عامیانه، طنز آمیز و با چاشنی سرگرمی استفاده کنید و از نوشتن متن های  خشک و خسته کننده دوری کنید و سعی کنید بیشتر احساس نزدیکی با کاربر را ایجاد کنید و با جلوگیری از خستگی کاربر و ایجاد ارتباط صمیمی با کاربر آن ها را از خواندن مطالب خود راضی نگه دارید برای صمیمیت بیشتر از داستان نویسی و به زبان آوردن تجربیات کاری خود استفاده کنید همچنین استفاده از تصاویر با رنگ های زیبا برای جلوگیری از خشتگی چشم را در نظر بگیرید.

پاراگراف های طولانی کاربر را از خواندن محتوای متنی شما خسته میکند از پاراگراف های کوتاه با زیر عنوان هایی که زیر مجموعه عنوان اصلی هستند استفاده کنید.

متن شما طبق الگوریتم های جدید گوگل بیم 600 تا 800 کلمه باشد خیلی تعداد مناسبی است اما اگر بیشتر هم شود اظمینان کاربر را بیشتر خواهید کرد برای مثال محصولات فروشگاه شما اگر متن بیشتری برای توضیح محصول داشته باشند قابل اعتماد تر هستند برای آنکه خریده شوند.یادتان باشد محتوای متنی مختصر ارزشمند مرتبط و معتبر خیلی با ارزش است و وقتی شما برای سایت خود و کاربرانتان ارزش قائل میشوید گوگل هم برای رتبه شما ارزش قائل میشود.

روی حالت های مختلف متن های خود از نظر بلندی و کوتاهی ،عکس دار و بدون عکس، محتوای متنی جدی و صمیمی تست های A/B  انجام دهید و ببینید کدام در بهتر شدن رتبه سایت و افزایش فروش نقش داشته است و همان روش را پیش بگیرید.

تبلیغ نویسی

برای تبلیغ بهترین گزینه این است که در مطالب آموزشی رایگان خود محصولات را مثال بزنید و یا در مطالب پر بازدید خود در آپدیت های جدید محصولات خود را در متن ها معرفی کنید و از این فرصت استفاده کنید تا اعتماد کاربران را در متن ها آموزشی رایگان جلب کنید.

علائم نگارشی مناسب در متن

در متن هایی که مینویسید علائم نگارشی و جایگاه نوشته شدن آن ها مهم است و برای بهتر دیده شدن بهتر است رعایت شود افزونه و نرم افزار های آنلاین و آفلاین زیادی در این زمینه موجود است که میتوانید از آن ها کمک گرفته و مطالب خود را رایگان ویراستاری کنید مثل ویراست لایو که با دادن مطالبتان به آن اشکالات نگارشی متن را اعلام کرده و شما بعد از ویرایش میتوانید در سایت قرار دهید.

هرگونه سوال و ابهامی را می توانید از بخش نظرات همین صفحه با ما در میان بگذارید.

مغز وردپرس
انجمن وردپرس
انجمن وردپرس

مطالبی که شاید دوست داشته باشید

پیشنهاد ویژه رایگان
درآمد از وردپرس و طراحی سایت

درآمد از وردپرس و طراحی سایت چقدر هست ؟

در این ویدیو با شما در مورد میزان درآمد یک وردپرس کار و طراح سایت صحبت میکنیم تا بدانید درآمد در ایران و حتی درآمد دلاری یک طراح چقدر میتواند باشد.

نکته : ایمیل و شماره موبایل معتبر را وارد نمایید تا لینک دانلود برای شما ارسال شود.

  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

مطالب

پر بازدید هفته

با دوستانتان به اشتراک بگذارید

لطفا نظرات و دیدگاه های ارزشمند خود را از طریق فرم زیربرای ما ارسال کنید ( برای پشتیبانی محصولات از بخش ناحیه کاربری اقدام کنید)

هیچ نظری وجود ندارد

× شما برای نظر دهی باید وارد شوید
با ما گفتگو کنید ...
×

اگر میخواهید هر روز آموزش رایگان ببینید وارد پیج اینستاگرام میلاد رنجبری شوید .