مدیریت تنظیمات وردپرس ( قسمت نوزدهم )

بدون دیدگاه
تنظیمات عمومی وردپرس

خلاصه مطلب

تنظیمات وردپرس و مدیریت بخش های مختلف در پیشخوان سایت از جمله همگانی،خواندن،نوشتن…را میتوانید در این آموزش از مجموعه آموزشی مطالعه کنید(قسمت نوزدهم)
تنظیمات عمومی وردپرس

خلاصه مطلب

تنظیمات وردپرس و مدیریت بخش های مختلف در پیشخوان سایت از جمله همگانی،خواندن،نوشتن…را میتوانید در این آموزش از مجموعه آموزشی مطالعه کنید(قسمت نوزدهم)

با سلام خدمت کاربران عزیز مغز وردپرس با یکی از قسمت های  دوره جامع آموزش وردپرس در کنار شما هستیم در این قسمت از آموزش وردپرس با عنوان مدیریت تنظیمات عمومی وردپرس در پیشخوان ( عمومی،نوشتن،خواندن،گفت و گو،رسانه،پیوند های یکتا)به شما عزیزان آموزش دهیم.

تنظیمات عمومی وردپرس

تنظیمات عمومی وردپرس شما در بخش تنظیمات وردپرس انتهای نوار پیشخوان مدیریت میباشد که از این بخش میتوانید موارد زیادی را بصورت دستی تنظیم کرده و تغییر دهید که در این آموزش وردپرس به بررسی تب های این بخش میپردازیم.

تنظیمات عمومی وردپرس
تنظیمات عمومی وردپرس

همگانی 

در تب اول یعنی تب همگانی میتوانید تنظیمات عمومی سایت را انجام دهید در این صفحه میتوانید مواردی مثل عنوان سایت ، یک جمله برای معرفی سایت ،تغییرآدرس سایت و تغییر ایمیل مرتبط با سایت ،تنظیمات عضویت که هرکسی که ثبت نام میکند چه نقشی داشته باشد (نقش ها را در آموزش کاربران وردپرس توضیح دادیم) تنظیمات تاریخ ،زبان و غیره قابل انجام است.

نوشتن

تب بعدی تب نوشتن است که در این صفحه میتوانید تنظیمات آن را انجام دهید در این قسمت میتوانید تنظیمات مختص به نوشته ها را تعیین کنید برای مثال تعیین کنید که دسته بندی یک نوشته اگر ما خودمان انتخاب نکردیم در حالت پیش فرض سایت کدام دسته باشد و یا اینکه اگر برای نوشته ها ساختاری تعیین نکردیم بصورت پیش فرض کدام ساختار باشد پایین تر از شما میخواهد که بعد از انتشار مطالب ایمیل ارسال شود و اون ایمیل را از شما میخواهد که میتوانید وارد کنید و ذخیره تغییرات را بزنید.

خواندن

تب بعدی تب خواندن است که تنظیمات مهمی دارد که میگوید در هر صفحه چند نوشته یا پست حداکثر قرار بگیرد و یا ساختار صفحه اول چطور باشد و اینکه آیا میخواهید سایت در گوگل نمایش داده شود یا نه که بهتر است تیک این گزینه هم تصمیم بگیرید و بزنید.

تنظیمات عمومی وردپرس
تنظیمات عمومی وردپرس

گفتگوها

تب بعدی تب گفتگو هاست قبلا در آموزش دیدگاه ها و نظرات کاربران بطور کامل در این رابطه توضیح دادیم که تمام تنظیمات عمومی وردپرس این بخش در این تب موجود است برای مثال تعیین کنید نویسنده دیدگاه چه محدودیت هایی داشته باشد و یا چه فیلتر هایی داشته باشد تا بتواند نظر دهد چه کسانی میتوانند نظر دهند و یا برای نظر دادن باید ثبت نام کنند یا خیر ؟ تعداد نظرات نمایش داده شده و اینکه اگر کسی دیدگاه گذاشت از چه طریقی به شما گزارش داده شود طریقه نمایش و ساختار دیدگاه ها و یا ترتیب نظرات چطور باشد از چه تعدادی به بعد دیگر دیدگاهی نمایش داده نشود.

فعال کردن گزینه پاسخ دادن نظرات توسط کاربران و حتی میتوانید تنظیم کنید یک مطلب خاص دیدگاهش بسته شود.

تنظیمات عمومی وردپرس
تنظیمات عمومی وردپرس

رسانه ها

تب بعدی تب رسانه های وردپرس میباشد که در این صفحه میتوانید تنظیم کنید که تصاویر بصورت پیش فرض چه اندازه هایی داشته باشند و اندازه میانه و اندازه های بزرگ که بهتره 0 بزارید تا خودتون اندازه هارو با کیفیت خوب تعیین کنید و حجم کمتری در هاست اشغال بشه و تیک های دیگه با سلیقه خودتون تغییر بدید.

پیوند های یکتا

بخش بعدی تب پیوند های یکتاست که آدرس های موجود در سایت را نشان میدهد که میتونینی در این صفحه ساختار آن را به شکل دلخواهی که میخواهید تغییر دهید طبق گزینه ها ترتیب نام و تاریخ و مطلب را تغییر دهید و هنگام ذخیره بصورت پیشفرض به همان شکل ذخیره خواهد شد و یا اینکه میتوانید یک ساختار با ترتیب دلخواه ایجاد کنید.

تنظیمات عمومی وردپرس
تنظیمات عمومی وردپرس

 

بطور کلی تنظیمات عمومی وردپرس که در این بخش توضیح دادیم در تب تنظیمات موجود است اما با نصب افزونه وردپرس جدید تب های اضافه شده به این بخش را نیز میتوانید ببینید.

هرگونه سوال و ابهامی را می توانید از بخش نظرات همین صفحه با ما در میان بگذارید.

مغز وردپرس
انجمن وردپرس
انجمن وردپرس

مطالبی که شاید دوست داشته باشید

پیشنهاد ویژه رایگان
درآمد از وردپرس و طراحی سایت

درآمد از وردپرس و طراحی سایت چقدر هست ؟

در این ویدیو با شما در مورد میزان درآمد یک وردپرس کار و طراح سایت صحبت میکنیم تا بدانید درآمد در ایران و حتی درآمد دلاری یک طراح چقدر میتواند باشد.

نکته : ایمیل و شماره موبایل معتبر را وارد نمایید تا لینک دانلود برای شما ارسال شود.

  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

مطالب

پر بازدید هفته

با دوستانتان به اشتراک بگذارید

لطفا نظرات و دیدگاه های ارزشمند خود را از طریق فرم زیربرای ما ارسال کنید ( برای پشتیبانی محصولات از بخش ناحیه کاربری اقدام کنید)

هیچ نظری وجود ندارد

× شما برای نظر دهی باید وارد شوید
با ما گفتگو کنید ...
×

اگر میخواهید هر روز آموزش رایگان ببینید وارد پیج اینستاگرام میلاد رنجبری شوید .