ایمیل مارکتینگ چیست ؟

۲ دیدگاه
اصول ایمیل مارکتینگ

خلاصه مطلب

اصول ایمیل مارکتینگ و اهمیت آن را در این مقاله از دوره ایمیل مارکتینگ برای شما شرح داده ایم راه های درست را بشناسید و اصول آن را بهبود بخشید (قسمت اول)
اصول ایمیل مارکتینگ

خلاصه مطلب

اصول ایمیل مارکتینگ و اهمیت آن را در این مقاله از دوره ایمیل مارکتینگ برای شما شرح داده ایم راه های درست را بشناسید و اصول آن را بهبود بخشید (قسمت اول)

درود به شما علاقه مندان آموزش وردپرس ، با اولین قسمت از مجموعه آموزش های ایمیل مارکتینگ در کنار شما هستیم که از این پس بصورت سریالی در سایت مغزوردپرس قرار میدهیم ، در خدمت شما عزیزان هستیم .

اصول ایمیل مارکتینگ

در این قسمت سعی کردیم شما را ابتدا با اصول ایمیل مارکتینگ و مقدمات آن آشنا کنیم تا در قسمت های بعدی به بحث های تخصصی تر بپردازیم.دوره ای که حتما از اهمیت آن در و رشد کسب و کارتان و بهبود سئو سایت  آگاهی دارید و بار ها آن را تاکید کرده ایم تا انتهای این قسمت در کنار ما باشید.

فهرست مقاله اصول ایمیل مارکتینگ :

 • اهمیت ایمیل مارکتینگ
 • مراحل رسیدن ایمیل از فرستنده به دریافت کننده
 • راه های ارسال ایمیل ها ( راه ها ی درست و راه های منسوخ )
 • ارسال ایمیل هدفمند ( شناسایی و یافتن مشتریان هدف )
 • عملکرد هوشمندانه ( چرا ایمیل مارکتینگ از سوشال مدیا بهتر است ؟)
 • سایت بررسی کمپین ایمیل مارکتینگ

1- اهمیت ایمیل مارکتینگ

قبلا در رابطه با ایمیل مارکتینگ و اهمیت واضح آن در رشد کسب و کار شما صحبت کرده ایم با افزایش دانش خود در زمینه اصول ایمیل مارکتینگ بازخورد بیشتر و مثبت تری را از کاربران خود بگیرید، با ایمیل مارکتینگ یادآوری خوبی برای افرادی میشوید که شما را فراموش میکنند و یا بهانه ای میشوید برای آنکه کاربران از خبر های شگفت انگیز در سایت مطلع شوند. طی آمار بدست آمده ۸۰ درصد افراد بعد از آنکه برای اولین بار سایت شما را میبینند شما را فراموش خواهند کرد بنابراین با ایمیل و یا همان بازاریابی ایمیل که مبحث آن کاملا با ایمیل تبلیغاتی متفاوت است خودتان را برای افراد یادآوری کنید.

از روش های قدیمی و ایمیل های کیلویی صرف نظر کنید و هوشمندانه پیش روید در این مجموعه سریالی سعی داریم شما را با بهترین راه های هوشمندانه بازاریابی ایمیلی و یا اصول ایمیل مارکتینگ آشنا کنیم .

بازاریابی ایمیلی از راه های مختلف همچون :

_ استفاده از ابزار های مختلف

_ ترفند های آماتورگونه

_ ترفند های حرفه ای

_ راه های پیچیده و ساده

_راه های صحیح و منسوخ شده

قابل انجام است البته بستگی به عملکرد درستی که از سوی شما باشد بازخورد بهتری را دریافت خواهید کرد.

2- مراحل ارسال ایمیل

خب حتما اینطور به نظر میرسد که ایمیلی که ارسال میکنید در یک مرحله به دریافت کننده ایمیل میرسد . اما در باطن و واقعیت ماجرا مراحلی که در تصویر زیر میبینید اتفاق می افتد و در نهایت ایمیل شما ارسال میشود.

اصول ایمیل مارکتینگ
اصول ایمیل مارکتینگ

_ ایمیل کلاینت یا ارسال کننده ایمیل که شما هستین ایمیل را به دریافت کننده ارسال میکنید

_ بعد از آن ایمیل در سرور شما تجزیه و تحلیل میشود

_ سپس ایمیل مورد نظر در صف ایمیل های شما قرار میگیرد

_ در نهایت این کلاینت آی پی دریافت کننده را تشخیص میدهد

_ سپس به سمت شبکه های اینترنت میرود و از روتر ها میگذرد

_ این سیستم ایمیل را بررسی میکند و اگر ایمیل شما اسپم و ویروسی نبود ارسال میشود

_ در نهایت برای دریافت کننده و در کلاینت دریافت کننده نمایش داده میشود

پس با مراحلی که در تصویر میبینیم اتفاقی که میفتد این است که ایمیل شما در مسیر ارسال مورد بررسی قرار میگیرد بنابراین حتما بطور غیر مستقیم بر سئو تاثیر دارد اما قسمت بیشتر تاثیر آن برمیگردد به واکنش دریافت کننده که آیا ایمیل را باز میکند یا خیر و آیا لینک داخل ایمیل را کلیک میکند؟ مسئله قابل بحث و مهم همین دو مورد است که در این دوره متنی ترفند های هوشمندانه در این رابطه را به شما آموزش خواهیم داد.

3- راه های ارسال ایمیل تبلیغاتی

راه های مختلفی برای ارسال ایمیل های تبلیغاتی و بازاریابی ایمیلی که کاملا متفاوته وجود داره ، راه های که از نظر تاثیر غیر مستقیم بر سئو میتونن بسیار موثر و یا حتی نتیجه عکس یا منفی داشته باشن ، راه هایی که این روز ها از نظر گوگل و اصول ایمیل مارکتینگ کاملا نقص میشه و همه برای جلوگیری از اسپم لینک های موجود در ایمیل دانش بازاریابی ایمیلی خودشون رو روز به روز افزایش میدهند، برای مثال : ارسال تعداد زیادی ایمیل با متن و لینکی ثابت به ایمیل هایی که از قبل خریده اید (منظور بانک ایمیل است ) کاملا راه حلی منسوخ است.

این افراد اصلا مشتری هدف شما نیستند اگر هم باشند میتوانم بگویم که از هر هزار نفر ایمیل ارسالی ۳ نفر مشتری هدف شما میشوند ( کاملا شانسی ، شاید هم هیچکدام نباشند ) و شاید کمتر! بنابراین ارزش ندارد در مقابل این تعداد  مشتری ، هزینه و وقتی که صرف می کنید و در نهایت اسپم خواهید شد از این راه قدیمی و غیر معقول استفاده کنید. پس در قدم اول بدانید از این راه استفاده ای نکنید.

4- ارسال ایمیل هدفمند

شما میتوانید از طریق راه های هوشمندانه در سایت ایمیل کاربران خود را جمع آوری کنید حتی اگر در ابتدای راه هستید و تعداد کمی ایمیل از کاربران خود دارید مهم نیست ، زیرا که همیشه کمیت مهم نیست بلکه کیفیت مهم تر است .درسته که با تعداد زیاد درصد نرخ تبدیل بالایی دریافت میکنید و خوانندگان ایمیل های خبری خود را به مشتری تبدیل میکنید اما همه کسب و کار های بزرگ هم از ابتدا بزرگ نبودند .
هیچوقت فراموش نکنید که، در راه بدست آوردن یک هدف چیز های با ارزش را از دست دهید پس با زبانی آرام و محترمانه در انتهای ایمیل امکان عدم دریافت ایمیل برای کاربران را قرار دهید تا اگر میخواهند خبر ها و اتفاقات جدید در سایت را دنبال نکنند.

5- شناسایی مشتریان هدف

هرگز فکر نکنید که ایمیل یک راه ارتباطی قدیمی است و الان بازار شبکه های اجتماعی گرم است و کسی به ایمیل هایش سر نمیزند .

در این دوره کاملا به اهمیت زیاد بازاریابی ایمیلی و کاربر آن پی میبرید به زبانی ساده بگویم افراد شاید روزانه به اینستاگرام خود سر بزنند و یا حتی تلگرام و کانال هایش اما از میان انبوه محتوا شاید به محتوای شما نرسند و یا حتی به چشم نیایید اما همان فرد در ایمیل های دریافتی اش حتی اگر هفته ای یکبار هم سر بزند از بین دو الی سه سایت مورد علاقه اش ایمیل شما را هم چک خواهد کرد و یا ناچارا تمام اینباکس خود را برای خوانده شدن پیام ها باز میکند و این هنرنمایی شما در نوشتن تیتر ها تصاویر و ظاهر ایمیل است که باعث میشود پس از باز شدن وارد لینک شما شود و تبدیل به یک مشتری هدف مند و دائمی شود.

اصول ایمیل مارکتینگ
اصول ایمیل مارکتینگ

پس مشتریان هدف شما کسانی هستند ؟

_آن ها یا به محتوای رایگان و غیر رایگان شما علاقه دارند

_ یا به آن محتوای خاص نیاز دارند

برای مثال مشتریان و یا بهتر بگویم کاربران هدف مغزوردپرس کسانی هستند که به دنیای وب، طراحی آسان سایت با وردپرس ،سئو و امنیت شبکه علاقه دارند پس بنابراین سرمایه گذاری بر روی این افراد که اکثرا آنها در دسترس ما هم هستند ( کاربران ثبت نامی) معقول تر از سرمایه گذاری بر روی افرادی است که به طراحی و فتوشاپ علاقه دارند!
پس با هزینه های گزاف و ارسال تعداد زیاد ایمیل با متن ثابت و آزار دهنده به افراد غیر مرتبط و غیر علاقه مند وقت خود را تلف نکنید.

چرا میگویم عدم ارسال متن ثابت ؟ (پاسخ شما در تیتر بعدی )

عملکرد هوشمندانه در اصول ایمیل مارکتینگ

هوشمندانه عمل کنید موضوعات مختلفی در سایت شما است که کاربران شما را تبدیل به مشتریان هدف میکند.کافیست مطالب مورد علاقه کاربران را برایشان ارسال کنید ، استفاده از ایمیل های شخصی سازی شده احساس ارزش و رضایت را به کاربر میدهد که این مهمترین هدف در کسب و کار شماست با ابزاری که به شما در این دوره معرفی خواهیم کرد اصول ایمیل مارکتینگ پیشرفته تر با امکانات بیشتر را پیش بگیرید افراد را چند گروه کنید برای مثال:

به کسانی که مطالب شما در رابطه با سئو را میبینند ایمیل هایی در رابطه با سئو ارسال کنید و گاهی هم به مطالب دیگر گریز بزنید اما همیشه رفتار یکسان برای کاربران غیر یکسان نداشته باشید.

علاوه بر این ظاهر هم تاثیر زیادی در افزایش بازدید خواهد داشت به این معنا که علاوه بر توجه به باطن ایمیل ها بهتر است به رنگ ها دکمه ها و عکس ها حالات مختلف پاراگراف ها هم دقت کنید که به طور کامل در مقاله زیر به آن پرداخته ایم .آیا راه های پیشنهادی در این مقاله سخت است ؟

مزایا این روش های معقول را بدانید :

_ اسپم نمیشوید

_ کیفیت عملکرد خود را بالا میبرید

_ ایمیل های شما کلیک بالایی خواهند داشت

_ نرخ تبدیل کاربر هدف به خریدار را افزایش میدهید

_ احساس رضابت کاربر برابر است با رضایت موتور های جستجو

6- استفاده از پنل mailerlite

mailerlite
mailerlite

میتوانید از سایت و پنل mailerlite استفاده کنید که امکانات زیادی را در اختیار شما برای مدیریت کمپین های ایمیل مارکتینگ قرار میدهد

در این پنل شما میتوانید از اطلاعات زیادی بهره ببرید تا بتوانید عملکرد خود را بهبود دهید برای مثال :

mailerlite
mailerlite

1-داشبورد

 • قسمت reclpients  یا subscribers تعداد ایمیل هایی که به اعضا فرستادید را مشخص میکند.
 • Opend تعداد ایمیل های باز شده است که اگر این عدد در ده درصد بهترین حالت است.
 • Clicked تعداد ایمیل هایی که روی لینک داخلی آن ها توسط افراد کلیک شده است

(تمامی موارد هم بصورت تعدادی و هم بصورت درصدی به شما نشان میدهد)

2-کمپین

 • کمپین ارسال ایمیل ، به تعدادی از مشتریان هدف را تعیین کنید
 • اطلاعات کامل و اتفاقاتی که برای ایمیل های شما بعد از ارسال می افتد را برسی کنید.که هر سه پنل توضیح داده شده در این قسمت هم قابل بررسی است.
 • در این بخش حتی میتوانید با کلیک روی هر ایمیل آمار دقیق تر دریافت خواهید کرد .برای مثال اینکه این افراد ایمیل ها را از وب باز کرده اند یا موبایل ؟ و اطلاعات مهم دیگر..

تا اینجای کار با اصول ایمیل مارکتینگ و مقدمات آن آشنا شدیم و در قسمت های بعدی موارد تخصصی تر را بررسی خواهیم کرد.

در قسمت بعد خواهید خواند : اصطلاحات مهم و ضروری ایمیل مارکتینگ که باید بدانید

هرگونه سوال و ابهامی را می توانید از بخش نظرات همین صفحه با ما در میان بگذارید تا در آپدیت جدید این دوره قرار دهیم.

مغز وردپرس
انجمن وردپرس
انجمن وردپرس

مطالبی که شاید دوست داشته باشید

پیشنهاد ویژه رایگان
درآمد از وردپرس و طراحی سایت

درآمد از وردپرس و طراحی سایت چقدر هست ؟

در این ویدیو با شما در مورد میزان درآمد یک وردپرس کار و طراح سایت صحبت میکنیم تا بدانید درآمد در ایران و حتی درآمد دلاری یک طراح چقدر میتواند باشد.

نکته : ایمیل و شماره موبایل معتبر را وارد نمایید تا لینک دانلود برای شما ارسال شود.

 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

مطالب

پر بازدید هفته

با دوستانتان به اشتراک بگذارید

لطفا نظرات و دیدگاه های ارزشمند خود را از طریق فرم زیربرای ما ارسال کنید ( برای پشتیبانی محصولات از بخش ناحیه کاربری اقدام کنید)

2 نظر

× شما برای نظر دهی باید وارد شوید
با ما گفتگو کنید ...
×

اگر میخواهید هر روز آموزش رایگان ببینید وارد پیج اینستاگرام میلاد رنجبری شوید .