نحوه ساخت منو وردپرس ( قسمت بیست و یکم )

بدون دیدگاه
منو وردپرس

خلاصه مطلب

منو وردپرس و نحوه ساخت و اجرا آن در سایت وردپرسی و ویژگی های یک منو مناسب که در این آموزش به آن پرداخته ایم را میتوانید مطالعه کنید(قسمت بیست و یکم)
منو وردپرس

خلاصه مطلب

منو وردپرس و نحوه ساخت و اجرا آن در سایت وردپرسی و ویژگی های یک منو مناسب که در این آموزش به آن پرداخته ایم را میتوانید مطالعه کنید(قسمت بیست و یکم)

با سلام خدمت کاربران عزیز مغز وردپرس با یکی از قسمت های  دوره جامع آموزش وردپرس در کنار شما هستیم در این قسمت از آموزش وردپرس با عنوان ساخت منو وردپرس و ویژگی های یک منو مناسب را به شما عزیزان آموزش می دهیم.

ویژگی های یک منو مناسب

هدر سایت قسمت بالایی سایت ، بصورت افقی که در برخی سایت ها ان را بصورت عمودی هم میبینیم موجود است که حاوی اطلاعاتی است از جمله منو و اسلایدر و فرم جستجو ..برای دستیابی راحت تر به نقاط مهم سایت که منو وردپرس یا همان فهرست قسمتی از این بخش و یا به اصطلاح منو جزیی از هدر میباشد که ناحیه مهمی در سایت به حساب می آید به این صورت که این ناحیه و گزینه های آن برای سئو و گوگل اهمیت دارد.

از آنجا که گوگل همیشه به فکر راحتی کاربران است منو شما باید به صورتی باشد که کاربران با آن احساس راحتی داشته و بدنبال هر چیزی که در سایتتان میگردند بزودی پیدا کنند.

منو باید مرتب کوتاه و شامل مهم ترین صفحات نوشته ها و یا موضوعات سایت باشد،نباید گیج کننده باشد و باید عنوان های واضحی داشته باشد تا از لحاظ نگاه گوگل و میزان کلیک ها در سایت مناسب باشد.

منو وردپرس در قالب ها ی متفاوت در شکل ها و رنگ های متفاوتی بوجود دارد که در تنظیمات قالب در بخش تنظیمات هدر قالب میتوانید این موارد را براحتی ویرایش کنید،اما با هر قالبی که در سایت وردپرسی خود کار میکنید برای ساخت منو وردپرس باید از یک روش عمومی استفاده کنید که در این مطلب به شما عزیزان آموزش میدهیم.

آموزش ساخت منو وردپرس

از پیشخوان وارد بخش نمایش و از آنجا وارد تب فهرست ها شوید در این صفحه سه قسمت کلی مشاهده میکنید:1-تنظیمات صفحه که در آن میتوانید مشخص کنید چه تب هایی در این صفحه مانند برگه ها نوشته ها دسته ها نمایش داده شود که با تیک زدن هر گزینه و ذخیره آن مورد را در صفحه خواهید دید.2-قسمتی که با تیک زدن گزینه ها ،انتخاب نام،قرار دادن لینک،ایجاد زیر مجموعه یک منو وردپرس تخصصی برای خود میسازید.3-تنظیمات موقعیت و جایگاه قرار گیری منو در مکان های مختلف سایت.

منو وردپرس
منو وردپرس

منو وردپرس

بعد از آنکه در بخش اول تعیین کردید کدام گزینه ها در بخش دوم نمایش داده شود شروع میکنید به ساخت منو  ابتدا یک نام برای فهرست خود ایجاد میکنید برای مثال اگر منو وردپرس صفحه اول را میسازید نام صفحه اصلی را برای آن قرار دهید این نام فقط برای معرفی فهرست هاست و برای دیگران نمایش داده نمیشود.

بعد از تب و آکاردیون های سمت راست میتوانید هر تعدادی که میخواهید از برگه ها نوشته ها و حتی دسته ها را انتخاب کنید و برای ایجاد لینک های دلخواه در پیوند های دلخواه بروید یک لینک وارد کنید که توجه کنید لینک شما باید حتما دارای http:// باشد و در نهایت با انتخاب گزینه ها همگی در ستون چپ ردیف و به ترتیب زیر یکدیگر قرار میگیرند.
مواردی که درست زیر هم هستند در صفحه اصلی و در منو بصورت ردیفی و کنار هم قرار میگیرند اما اگر کمی این موارد را به سمت چپ بکشید زیر مجموعه تب بالایی خودش میشود و در منو حالت کشویی به خود میگیرد.

منو وردپرس
منو وردپرس

برای هر گزینه با باز کردن آکاردیون ها وارد تنظیمات جزیی تر میشوید که میتوانید نام ظاهری و کوتاه تری از موارد را ایجاد کنید و تغییر دهید.
اگر برگه و یا نوشته ی مدنظر شما در میان گزینه ها نبود بهتر است برای مشاهده تمام برگه ها روی دیدن همه بزنید. در نهایت با مرتب کردن فهرست منو وردپرس و تعیین زیر مجموعه ها ذخیره فهرست را بزنید و منو وردپرس خود را در صفحه اصلی سایت ببینید. شما میتوانید از میان گزینه ها برگه های سایت، نوشته ها و دسته هارا انتخاب کنید.
در بخش سوم این صفحه هم میتوایند موقعیت فهرست را تعیین کنید برای مثال در کدام صفحه باشد صفحه اصلی یا صفحات دیگر؟ تیک آن گزینه را زده و با ذخیره فهرست موقعیت قرار گیری منو در سایت را میتوانید تعین کنید.
میتوانید در تنظیمات جزیی یکسری از قالب های وردپرس برای منو وردپرس آیکن برای تب ها انتخاب کنید و یا هر تنظیمات دلخواه دیگر.

به همین راحتی و با هر قالبی در وردپرس میتوان بدون کدنویسی یک منو تخصصی ایجاد کرد.

هرگونه سوال و ابهامی را می توانید از بخش نظرات همین صفحه با ما در میان بگذارید.

مغز وردپرس
انجمن وردپرس
انجمن وردپرس

مطالبی که شاید دوست داشته باشید

پیشنهاد ویژه رایگان
درآمد از وردپرس و طراحی سایت

درآمد از وردپرس و طراحی سایت چقدر هست ؟

در این ویدیو با شما در مورد میزان درآمد یک وردپرس کار و طراح سایت صحبت میکنیم تا بدانید درآمد در ایران و حتی درآمد دلاری یک طراح چقدر میتواند باشد.

نکته : ایمیل و شماره موبایل معتبر را وارد نمایید تا لینک دانلود برای شما ارسال شود.

  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

مطالب

پر بازدید هفته

با دوستانتان به اشتراک بگذارید

لطفا نظرات و دیدگاه های ارزشمند خود را از طریق فرم زیربرای ما ارسال کنید ( برای پشتیبانی محصولات از بخش ناحیه کاربری اقدام کنید)

هیچ نظری وجود ندارد

× شما برای نظر دهی باید وارد شوید
با ما گفتگو کنید ...
×

اگر میخواهید هر روز آموزش رایگان ببینید وارد پیج اینستاگرام میلاد رنجبری شوید .