متا دیسکریپشن یا متای توضیحات و تاثیر آن بر سئو

5
بدون دیدگاه
متا دیسکریپشن

سلام خدمت کاربران عزیز مغزوردپرس با یک آموزش وردپرس جدید در زمینه سئو در کنار شما هستیم ، میدانید که سئو مجموعه کارهایی است که باید در سایت وردپرسی خود انجام دهید تا به نتیجه مطلوب برسید برخی از این موارد کارهای کوچکی هستند که شاید بنظر تاثیر زیادی ندارند اما مطمئن باشید در طول زمان باعث نتیجه مطلوب شما در نتایج گوگل خواهند شد برای مثال یکی از این نکات کوچک متا دیسکریپشن یا متای توضیحات است که در این مبحث به آن میپردازیم.

متا دیسکریپشن چیست ؟

وقتی عبارتی را در گوگل جستجو میکنید صفحه ای از لینک سایت ها برای شما می آید که این صفحه همان صفحه اول یا صفحه نتایج گوگل است که سایت ها برای رسیدن به آن با هدف افزایش ورودی تلاش میکنند اگر دقت کنید علاوه بر لینک ها که عنوان های اصلی هستند توضیحات کوتاهی در پایین آن ها قرار دارد که گاهی نگاهی به آن می اندازید که آیا مطالب داخلی این لینک همان چیزی است که بدنبال آن هستید یا خیر ؟ زیرا میدانید این توضیحات چکیده ای از مطالب داخلی این لینک ها است و اگر پاسخ سوالات خود را در آن نبینید وارد لینک نمیشوید.

متا دیسکریپشن

متا دیسکریپشن

میبینید روزانه با متا دیسکریپشن سر و کار داریم و همین جمله کوتاه در تصمیم گیری ما برای ورود به یک سایت تاثیر دارد شاید تاثیر مستقیمی بر سئو نداشته باشد اما با یک متای خوب و افزایش ورودی به سایت تاثیر مهم و غیر مستقیمی بر سئو دارد همچنین یک متای خوب که در یک جمله میگوید این مطلب چه کمکی به کاربر میکند میزان کیلیک روی لینک را هم افزایش داده که از نکات ماندگاری در صفحات اول گوگل است.

چطور توضیحات خوب بنویسیم ؟

در یک جمله اصل مطلب را ادا کنید و از نوشتن جملات غیر واقعی پرهیز کنید زیرا که فقط ورود کاربر به سایت مهم نیست و اگر کاربری وارد شود و آن مطلب را نیابد و سریع خارج شود ضررش بسیار بیشتر از آن است که اصلا وارد نشود.

گوگل هر از گاهی قوانین جدید را برای متا دیسکریپشن ها تعیین میکند از نظر طول متا توضیحات و هر آنچه که از نطر گوگل برای کاربران کار را راحت میکند را تغییر میدهد برای مثال بیشترین تغییرات را بر طول متای توضیحات داده گوگل در سال ۲۰۱۷ سه بار طول توضیحات را بطرز عجیبی تغییری داد قبل از نوامبر ۲۰۱۷ گوگل اعلام کرد که طول متای توضیحات درست ۱۶۰ کاراکتر است و حدود یک ماه بعد این مقدار به حدود ۳۰۰ رساند و کمی بعد هم دوباره به حدود ۱۵۰ کاراکتر تغییر داد!!  بهتر است که با قوانین گوگل پیش روید تا نتیجه بهتری بگیرید اگر کمتر یا بیشتر بنویسید ضرر چندانی بر سئو ندارد اما رعایت کردن آن نتیج مطلوب دارد.

با این تغییرات زیاد چه کنیم ؟ مطالب قبلی مان در سایت که طول متا هایشان با قوانین قبلی است را چه کنیم ؟ لازم نیست که با هر بار تغییر همه مقالات را ویرایش کیند اما پیشنهاد ما این است که با هر بار آپدیت متا دیسکریپشن را نیز به مقدار مطلوب گوگل برسانید.

چطور بفهمیم گوگل طول متا را تغییر داده ؟ افزون  قدرتمند سئوی محتوا Yoast Seo  با هر بار آپدیت با قوانین گوگل بروز خواهد شد و طول متا را نیز در تنظیمات سئو و کلمات کلیدی با همان مقدار تعیین شده گوگل هماهنگ میکند ،طول متا را در یوآست سئو تا جایی پیش ببرید که نارنجی و ر نهایت قرمز نشود و سبز بماند.

حتما از کلمه کلیدی خود در متا دیسکریپشن استفاده کنید قبل تر گوگل تا سه بار استفاده از کلمه کلیدی در جمله را اجازه میداد اما در آپدیت های جدید اجازه نوشتن یکبار آن را میدهد،همانطور که میبینید گوگل تمام حواس خود را به راحتی کاربران خود جمع کرده و با جلوگیری از تکرار زیاد یک کلمه در توضیحات متا از آزار کاربرانش دست کشیده! امیدواریم که این آموزش سئو برای شما مفید واقع شود.

هرگونه سوال و ابهامی را می توانید از بخش نظرات همین صفحه با ما در میان بگذارید.

WhatsApp
YouTube
Telegram
Instagram
LinkedIn

مطالبی که شاید دوست داشته باشید

پیشنهاد میکنیم

مطالب

پر بازدید هفته

با دوستانتان به اشتراک بگذارید

لطفا نظرات و دیدگاه های ارزشمند خود را از طریق فرم زیربرای ما ارسال کنید ( برای پشتیبانی محصولات از بخش ناحیه کاربری اقدام کنید)

هیچ نظری وجود ندارد

× شما برای نظر دهی باید وارد شوید
فهرست

برای دریافت و اطلاع از آموزش های رایگان وارد کانال تلگرام مغز وردپرس شوید