معرفی ۱۰ ابزار آنالیز سایت در سال ۲۰۲۲

بدون دیدگاه
ابزار آنالیز سایت

خلاصه مطلب

ابزار آنالیز سایت روشی است برای آنکه متوجه اشتباهات در مسیر کسب و کار آنلاین خود شوید و یا برای آنکه تحلیل کنید رقبای شما در حال انجام چه اقداماتی هستند ،شما براحتی میتوانید با بررسی داده های آماری متوجه اشتباهات خود شوید و به رفع آن ها بپردازید،در این مطلب به بررسی و معرفی ۱۰ ابزار آنالیز سایت پرداخته میشود.
ابزار آنالیز سایت

خلاصه مطلب

ابزار آنالیز سایت روشی است برای آنکه متوجه اشتباهات در مسیر کسب و کار آنلاین خود شوید و یا برای آنکه تحلیل کنید رقبای شما در حال انجام چه اقداماتی هستند ،شما براحتی میتوانید با بررسی داده های آماری متوجه اشتباهات خود شوید و به رفع آن ها بپردازید،در این مطلب به بررسی و معرفی ۱۰ ابزار آنالیز سایت پرداخته میشود.

ابزار آنالیز سایت همیشه برای صاحبان وبسایت ها مسئله مهم و چالش بر انگیز بوده، با آنکه وبمستر تولز اطلاعات زیادی را در اختیار ما قرار میدهد اما با این حال گاهی به اطلاعات لحظه ای و دقیق تری نیاز داریم ک لازم است از ابزار هایی بجز از وبمستر تولز استفاده کنیم، این ابزار ها که امروز به معرفی بهترین های آن ها میپردازیم رشد و عدم رشد صفحات شما را به صورت نمودار های آماری نمایش میدهند ،لازمه ی بررسی و تحلیل سایت تخصص در این زمینه است اما با وجود این ابزار ها شما میتوانید بدون تخصص تحلیل وب سایت آن را بررسی کنید، مغز وردپرس امروز در این مقاله 10 ابزار آنالیز سایت رایگان را به شما معرفی خواهد کرد که کار با آن ها بسیار ساده و کاربردی میباشد.

آنالیز سایت چیست و چه کاربردی دارد ؟

آنالیز سایت چیست با هم در این قسمت بررسی میکنیم ، فایده ای که آنالیز سایت میتواند برای شما داشته باشد آگاهی از جزئیاتی است که کمک میکند در روند بازاریابی اینترنتی خود پیشرفت کنید و اینکه آیا سایت برای موتور های جستجو بهبود یافته است یا خیر ؟ و یا اینکه چه تعداد افرادی وارد سایت شما میشوند؟ از چه نقاطی با چه وسیله ای وارد سایت شما شده اند؟ و بعد از آن چه واکنش هایی نشان داده اند ؟ و یا چه زمانی در صفحات شما گردش داشته و چه تعداد کلیک کرده اند، این موارد میتواند به شما کمک کند تا اشتباهاتی که در این مسیر داشته اید را بررسی کنید و رفع کردن آن ها بپردازید و یا بخش هایی که نقاط قوت شما هستند را بیابید و بیشتر بهبود دهید،بصورت کلی آنالیز سایت به بررسی سئو تکنیکال و سئو داخلی و خارجی میپردازد و مسائل جزئی تر را نیز در بردارد که در ادامه بررسی میکنیم.

ابزارهای آنالیز سایت

هدف از آنالیز سایت چیست ؟

در این آموزش آنالیز سایت متوجه خواهیم شد که در کل هدف آنالیز یک سایت این است که تمامی فاکتورهای سئو را بررسی کنید و به بهبود آن بپردازید، ( سئو مجموعه فرایند هایی است که در جهت بهبود سایت برای موتور های جستجو عمل میکند) با  آنالیز ها میتوانید متوجه شوید کدام قسمت از سایت شما نیاز به تمرکز بیشتردارد و یا کدام قسمت برای بازاریابی مناسب تر است ( از آن جهت که پر بازدید تر است) و خیلی از موارد مانند موارد زیر را که میتوانید توسط این ابزار های کمکی بررسی کنید ، پس در کل هدف آنالیز سایت این است که نقاط قوت و ضعف خود را بیابید و در جهت تقویت و بهبود آن تلاش کنید.

 • بررسی سئو سایت و محتوا
 • لینک سازی های خارجی و داخلی 
 • بررسی ux و ui صفحات
 • تعداد کلیک ها در صفحات مختلف
 • تعداد بازدیدکنندگان صفحات
 • نرخ تبدیل کاربران
 • بررسی صفحات محبوب 
 • بررسی صفحات پر بازدید سایت
 • نرخ جستجوی کلمات کلیدی
 • ماندگاری کاربران در صفحات

چه زمانی باید سایت را آنالیز کنیم ؟

بطور کلی چه زمانی که یک سایت نوپا دارید و چه زمانی که مدتی از راه اندازی آن گذشته نیاز به بررسی و تحلیل رقبا و سایت خودتان دارید زیرا با نتایجی که بدست می آورید میتوانید در مسیر درست تری پیش بروید برای مثال شما یک سئو کار هستید و وقتی که یک پروژه دریافت میکنید اگر که مدتی از راه اندازی سایت گذشته باشد حتما باید بررسی های لازم را انجام دهید و در ادامه رقبا را هم تحلیل کنبد ،اگر سایتی که در پروژه تحویل گرفته اید نوپا باشد(معمولا سایت نوپا آماری برای بررسی ندارد) فقط باید رقبا را بررسی کنید و اگر سایت خودتان را راه اندازی کرده اید باید بصورت دوره ای و یا حتی روزانه آمار های موجود را بررسی کنید،قبل از بررسی رقبا باید بررسی کنیم که آن ها در چه بستری فعالیت دارند و از همان طریق عملکردشان را بررسی کنیم مثلا اگر رقیب کاری شما سایت دارد باید از ابزار های آنالیز سایت استفاده کنیم ، پس در کل چه زمانی باید یک سایت را بررسی و آنالیز کنیم ؟

 • زمانی که یک پروژه سئو دریافت کرده اید
 • تحلیل و بررسی عملکرد رقبا (هم برای سایت خودتان هم زمانی که یک سئو کار هستید)
 • تحلیل و بررسی دوره ای سایت خودتان

روش های آنالیز سایت رقبا

قبل تر گفتیم برای آنکه عامل موفقیت دیگران را بررسی کنیم تا بتوانیم نقاط ضعف خود را شناسایی کنیم و بدنبال آن برطرف کنیم لازم است داده های آماری آن را بررسی و تحلیل کنیم حال زمان آن رسیده که بگوییم چطور و با چه روش هایی رقبا را بررسی کنیم و از چه کانال هایی نتیجه گیری خود را دریافت کنیم؟ و به چه مواردی توجه بیشتری داشته باشیم ؟ در ادامه به پاسخ این سوالات میرسیم:

 • بررسی ترافیک کاربران در سایت رقبا : باید بررسی کنیم ورودی این سایت ها از چه طریقی بیشتر است ؟ سایت یا شبکه های اجتماعی و یا سایر بستر ها ؟ و بعد از بررسی تعداد ورودی ها میتوانیم در رابطه با رفتار کاربران و علایق آن ها تصمیم گیری کنیم و همان نقاط را بهبود داده و از ضعف به قوت تغییرش دهیم.
 • بررسی تجربه کاربری در سایت رقبا : باید بررسی کنید کاربرانی که وارد سایت رقیبان شما میشوند در چه صفحات عملکرد و واکنش های بیشتری داشته اند ؟ و یا حتی ماندگاری آن ها در کدام صفحات بیشتر بوده ؟ در صفحات شلوغ و پیچیده بیشتر حضور داشته اند یا برعکس؟ بررسی همین موارد کوچک کمک زیادی به شما در جهت رشد کسب و کارتان میکند و مانند یک مشاور و راهنما میگوید از چه طریقی کاربران را جذب کنید.
 • بررسی نرخ خروج یا Bounce Rate در سایت رقبا : درصد افرادی که از سایت خارج میشوند نسبت به کل افراد بازدید کننده را نرخ خروج میگویند که کم بودن این عدد نشانه مناسب بودن صفحات نزد کاربران است هر چه یک صفحه تجربه کاربری بهتری برای کاربران داشته باشند در آن ماندگاری بیشتری دارند و در نتیجه این مقدار کاهش میابد ،حالا باید بررسی کنید که آن صفحات رقیبان شما چه ویژگی هایی دارند و آن هارا در سایت خود اعمال کنید برای مثال کاربران در هنگام ثبت نام اگر با مراحل پیچیده و طولانی روبرو شوند از صفحه خارج میشوند و یا وقتی بدنبال یک مطلب باشند و با محتوایی بی ربط روبرو شوند خارج میشوند و یا اگر سرعت لود صفحات کم باشد باز هم خارج میشوند زیرا که حوصله سر بر است و بنابراین بانس ریت افزایش میابد که بر ضرر سئو سایت است.
 • بررسی ماندگاری کاربران در سایت رقبا : هر چقدر افراد در یک سایت و صفحه بیشتر حضور داشته باشند یعنی آن صفحه از نظر سئو دارای ویژگی هایی کاربر پسند است این صفحات بسیار مورد توجه گوگل قرار خواهند گرفت و همچنین باید مورد توجه شما هم باشند و بهبود یابند تا در صفحه نتایج گوگل به نمایش در آیند.

برای آنالیز سایت چه مواردی باید بهبود یابند؟

چک لیستی از مواردی که باید بهبود یابند را به شما ارائه میدهیم تا وقتی به این ابزار های آنالیز سایت مراجعه میکنید بدانید چه مواردی اهمیت بررسی بیشتری دارند ،این گزینه ها ارتباط مستقیمی با افزایش کاربران شما و افزایش میزان فروش شما دارند پس با تحلیل آن ها و حل مشکلات میتوانید پیشرفت چشمگیری را در بهبود و رشد سایت مشاهده کنید:

 • فایل Robots.txt : باید فعال و بروز باشد تا بتوانید نقشه سایت را برای آن ارسال و ایجاد کنید تا به بررسی صفحات بپردازد و ایندکس صفحات را در موتور های جستجو در نتایج آماری نشان دهد.
 • ایجاد نقشه سایت : حتما باید نقشه سایت را داشته باشید تا تغییرات کوچک اعمال شده جهت ایندکس صفحات توسط موتور های جستجو را شاهد باشید.
 • بررسی کلمات کلیدی : انتخاب درست کلمات کلیدی با بررسی میزان بازدید و نرخ کلیک ها توسط کاربران انجام پذیر است.
 • سرعت صفحات سایت : باید سرعت لود صفحات سایت را افزایش دهید تا ماندگاری کاربران را نیز افزایش دهید.
 • بررسی متا تگ ها : در کل در جهت بهبود محتوا هستند که انواع مختلفی دارند و با استفاده درست از آن ها باعث بهبود سایت خواهیم شد از جمله متا در عنوان ها،تصاویر،توضیحات و…
 • ریسپانسیو بودن صفحات : کاربران در تمامی دستگاه ها باید قسمت های مختلف سایت را کاملا در اندازه های درست مشاهده کنند.

مزایای آنالیز سایت چیست ؟

همانطور که گفته شد برای پیشبرد صحیحی از یک کسب و کار و پیشرفت آن به آنالیز سایت خود و رقبا نیاز داریم و در این مسیر همین تجزیه و تحلیل ها برای ما مزایای زیادی به همراه دارد و نتایج تمامی آن ها رشد سئو داخلی ،خارجی و تکنیکال سایت است اما باید از ابزار ها و روش های تخصصی در این جهت استفاده کنید و از قدرت تجربه غافل نشوید تا ابن ابزار ها و این روش های آماری برای شما مزایای زیر را داشته باشد.

 • افزایش میزان رشد و موفقیت
 • فهمیدن نقاط قوت و ضعف
 • رفع اشتباهات و بهبود آن ها
 • افزایش مشتریان دائمی
 • افزایش بازدید های سایت
 • ارتباط بهتر با مشتریان
 • افزایش کیفیت سایت
 • افزایش کیفیت محتوا
 • شناخت مخاطبین هدف
 • پیدا کردن صفحات محبوب
 • بهینه کردن سرعت و امنیت سایت
 • بهینه کردن تجربه کاربری

استفاده از گوگل برای آنالیز سایت

شما میتوانید از ابزار هایی که گوگل در اختیار شما قرار داده برای آنالیز و بررسی سایت استفاده کنید این ابزار ها اطلاعات دقیقی از اقدامات شما میدهند که بررسی آن ها خالی از لطف نیست یکی از مهم ترین بررسی هایی که میتوانید در این ابزار ها انجام دهید تحلیل کلمات کلیدی است زیرا که کلمات کلیدی مهم ترین نکته در هر کسب و کار آنلاین هستند شما با این کلمات اگر درست و بجا انتخاب شده باشند میتوانید مخاطبین زیادی را جذب کنید و  بر عکس تعداد زیادی از کاربران را با انتخاب غلط همین کلمات از دست بدهید پس تحلیل و بررسی آن ها حائز اهمیت است که در این ابزار های گوگل امکان پذیر است در ادامه به بررسی آن ها میپردازیم.

A : استفاده از ابزار گوگل آنالیز

یکی از بهترین ابزار هایی که گوگل در اختیار شما قرار میدهد گوگل آنالیز برای سایت است ( اگر نام های گوگل آنالیتیک و گوگل آنالیتیکس را هم در مطالب دیگر خواندید منظور همان گوگل آنالیز است) که استفاده از آن رایگان و  خیلی راحت است گوگل آنالیتیکس ابزاری است قدرتمند که اطلاعات کاملی از سایت شما مانند تعداد افراد ورودی ،رفتار مخاطبان، نرخ تبدیل،نوع دستگاه کاربر، موقعیت های مکانی کاربران، زمان ماندن در صفحات شما و…میدهد ،بررسی این موارد نتایج ارزشمندی را در کسب و کار آنلاین شما ایجاد میکند که ارزش آن را  زمانی متوجه میشوید که تحول در فروش محصولات خود را مشاهده میکنید و همچنین موجب بهبود سئو سایت خود خواهید شد.

B : استفاده از ابزار گوگل وب مستر

وقتی با محتوا سعی در بهبود سایت خود دارید باید با کلمات کلیدی راهنمایی باشید برای گوگل تا سطح کیفی محتوای شما را بسنجد و  محتوای شما را به صفحات اول نتایج خود ببرد که نتیجه آن افزایش جذب کاربران و افزایش فروش شما میباشد .

کلمات کلیدی برای آنکه به صفحه نتایج گوگل برسند ممکن است کلماتی سخت یا آسان باشند که برای رساندن آن ها به صفحه اول نیاز است که تولید محتوایی اصولی،مستمر و با کیفیت داشته باشید،حالا ماجرا این است که ما چطور از روند نتایج با خبر شویم ؟چطور بفهمیم کلماتی که سعی در سئو کردن آن ها داریم در کدام صفحه از نتایج گوگل قرار دارد ؟

با ابزاری مانند گوگل وبمستر که گوگل در اختیار ما قرار میدهد میتوانید اطلاعات و آمار زیادی از جمله جایگاه کلمات کلیدی در صفحات گوگل خطاهای سایت و … را بدست بیاورید که البته در ابتدا با ثبت سایت در گوگل شروع کنید تا در یک مدت زمان کوتاه اطلاعات زیادی را از گوگل دریافت کنید ، با دانستن این اطلاعات میتوانید قسمت های زیادی از سایت را بررسی و ایرادات آن را بر طرف کنید و سئوی سایت خود را بهبود دهید.

ابزارهای آنالیز سایت

معرفی 10 ابزار آنالیز سایت

بررسی و تحلیل سایت مهم است زیرا که با رشد کسب و کار های آنلاین و افزایش رقبا شما نیاز دارید تا به بررسی سایت بپردازید و با تجزیه و تحلیل عملکرد رقبا تلاش کنید تا ضعف های عملکردی خود را بسنجید و به رفع آن ها بپردازید بهبود عملکرد شما نتیجه اش پیشرفت و بیشتر دیده شدن کسب و کار شماست که دارای اهمیت بالایی است.

1- Ahrefs

حتما شما هم با این ابزار تحلیل و آنالیز سایت کار کرده اید زیرا که پیشنهاد همه سئو کار ها این سایت است ، این سایت ابزار بسیار مناسبی برای بررسی بک لینک های سایت شماست، در واقع تمرکز بیشتری روی سئوی خارجی سایت میتوانید داشته باشید، آ اچ رفز یکی از سایت های دقیق برای بررسی استراتژی های سئو است و در این مسیر پیشنهاداتی را برای بررسی سئو سایت ،بازاریابی محتوا ، آنالیز محتوای سایت و … میباشد که در حال رقابت با MOZ و SEM RUSH هم میباشد.

آ اچ رفز سایتی پر طرفدار برای سئو کاران است زیرا که این سایت بعد از دریافت داده ها از سمت شما به بررسی تحلیل و ذخیره سازی آن ها میپردازد و در ادامه اطلاعات تکمیلی را در زمینه های مختلف سئو در اختیار شما قرار میدهد و ار آن جهت سایت بسیار مناسب برای بررسی رقبا میباشد زیرا که آ اچ رفز که با خرید اشتراک های متفاوتی که دارد میتوانید به 5 میلیون ردیف داده دسترسی داشته باشید! با آ اچ رفز کمپین های بازاریابی سئو ی رقبا را بررسی کنید با این سایت میتوانید نگاهی عمیق در بررسی سئوی هر سایتی داشته باشید که یکی از نکات مثبت آن است.

از دیگر ویژگی های مهم آ اچ رفز بررسی کلمات کلیدی است با این ویژگی میتوانید بررسی کنید کدام کلمات کلیدی برای شما مناسب تر است و رقبا در کدام کلمات رتبه گرفته اند هم چنین محتواهایی که بیشترین انتشار را داشته اند را میتوانید مشاهده کنید و از این طریق متوجه اشتباهات خود در محتوای سایت خواهید شد.

آ اچ رفز به بررسی مواردی چون : لینک های فالو و نوفالو ،تصاویر و متن ها ،محتواها و منابع آن ها،صفحات مشهور، بررسی انکر ها (لنگرها) ،آی پی های مختلف ، لینک های پشتیبان ،بررسی دامنه ها و URL ها ، رفع خطاها و ریدایرکت ها  میپردازد.

آنالیز رایگان سایت

2- MOZ

در این قسمت میخواهم به معرفی یکی از محبوب ترین سایت های آنالیز سایت که بدلیل ویژگی هایی که دارد بسیار مورد استفاده سئو کار ها قرار گرفته بپردازم ،این سایت نیز مانند سایت SEM rush و Ahrefs به بررسی استراتژی های سئو است و در این مسیر پیشنهاداتی را برای بررسی سئو سایت ،بازاریابی محتوا و… میپردازد این سایت بررسی تمام نتایج را بصورت طبیعی انجام میدهد و نشان میدهد کدام کاربران بجز راه تبلیغاتی وارد سایت شما شده اند.

برای آنکه بدانید استراتژی های شما برای کلمات کلیدی تان نسبت به رقبا بهتر بوده یا خیر و اینکه در کمپین های بازاریابی بهتر عمل کرده اید یا خیر سایت ماز بهترین انتخاب است تا متوجه اشتباهات خود شوید از این طریق تمام عملکرد شما . رقبا در این مسیر ارائه میشود و راهکار های لازم را به شما منتقل میکند تا اگر اشتباهی داشتید رفع کنید و از مسیر های درست الگو بگیرید،همچنین یکی از راه هایی که رتبه بندی کلمان کلیدی را بدانید سایت ماز است از این طریق متوجه اشتباهاتتان میشوید و محتوایی با کیفیت بالاتر تولید میکنید،همچنین میتوانید از آموزش های بازاریابی موجود در سایت MOZ بهره ببرید و راهکار های عملی آن را برای نتایج بهتر عملی کنید.

استفاده از ماز برای 30 روز رایگان است که هم زمان امکان بررسی 56 کمپین را دارید همچنین میتوانید 15 اکانت اجتماعی را نیز هم زمان بررسی کنید که میتواند بسیار مفید باشد و در ادامه مانند سایر سایت ها برای برداشتن محدودیت ها با پرداخت هزینه اطلاعات دریافتی را نا محدود کنید،ماز یک نرف افزار مشهور در زمینه بررسی بازاریابی دیجیتال شبکه های اجتماعی و بررسی کمپین های تبلیغاتی و نحوه لینک سازی و …  است که میتواند کاربرد زیادی را برای تجزیه و تحلیل سایت شما داشته باشد.

ابزارهای آنالیز سایت

یکی از سایت هایی که اطلاعات دقیقی از سایت میتوانید بصورت رایگان دریافت کنید اما اگر میخواهید این اطلاعات محدود نباشند بهتر است که هزینه نا محدود بودن آن را پرداخت کنید تا اطلاعات بیشتری را در دست داشته باشید،از دلایل معروف شدن این سایت این است که میتوانید میزان ترافیک ورودی و شناسایی راه های تبلیغاتی رقبا را بررسی کنید که اطلاعات مهمی در جهت بهبود سایت شما میباشد.

اطلاعاتی مهمی که سایت similar web  در اختیار شما قرا میدهد بررسی ترافیک سایت،میزان ماندگاری کاربران،نرخ پرش و متوسط بازدید روزانه و ماهانه ،میانگین تعداد بازدید ها،ترافیک ورودی از شبکه های اجتماعی،کللمه کلیدی های رتبه دار،تصاویر بنر های تبلیغاتی ایجاد شده ،ترافیک های ورودی از کلیدی های خاص و اینکه کاربرانی که به سایت شما مراجعه میکنند به کدام بخش ها علاقه بیشتری دارند،است.

از ویژگی های خاص similar web این است که این موارد را در موبایل هم بررسی میکند برعکس سایت الکسا که این کار را انجام نمیداد،پس میتوانید براحتی اپلیکیشن سایت خود را با این سایت بررسی کنید،از دیگر اطلاعات مهمی که این سایت میدهد نقشه راه کاربران است بصورتی که وقتی یک کاربر وارد یک سایت میشود و بعد وارد سایت شما میشود سایت similar web این مسیر را به شما نشان خواهد داد که در تحلیل رفتار کاربران بسیار موثر است.

ابزار آنالیز سایت

یکی دیگر از ابزار های آنالیز سایت که مشابه آ اچ رفز عمل میکند و به بررسی استراتژی های سئو است و در این مسیر پیشنهاداتی را برای بررسی سئو سایت ،بازاریابی محتوا و… میپردازد،از دلایل محبوبیت این سایت این است که به بررسی نتایج طبیعی میپردازد مثلا اینکه چه تعداد از کاربران بصورت طبیعی جذب سایت شده اند و چه تعداد با صرف هزینه وارد سایت شما شده اند که به این صورت شما میتوانید به بررسی نتایج تبلیغات بپردازید،همچنین روش های ردیابی کلمات کلید و بررسی آن ها در این سایت بسیار دقیق و هوشمند است بهتر است زمانی که سایتتان را وقتی که بهینه سازی لازم در آن انجام شده توسط سمروش بررسی کنید.

سایت سمروش به بررسی مواردی چون :ترافیک سایت،حجم جستجو کلمات،رتبه کلمه های کلیدی،لینک های فالو و نو فالو ،مقایسه عملکرد با رقبا،پیشنهاد کلمه کلیدی مناسب ،بررسی سئو داخلی سایت و … میپردازد،شما میتوانید اطلاعاتی را از این سایت بصورت رایگان دریافت کنید و یا با خرید اشتراک های ماهانه و سالانه این محدودیت ها را نا محدود کنید.

ابزار آنالیز سایت

این ابزار آنالیز سایت بسیاری از فاکتورهایی که برای آنالیز کامل سایت لازم است را دارد و شما با دریافت اطلاعات کاملی از سایت تنها یک کلیک فاصله دارید اطلاعاتی مانند : بهینه بودن سرعت سایت و ریسپانسیو برای موبایل و سایر دستگاه ها ،بررسی شبکه های اجتماعی ، امنیت سایت ،آنالیز سئو و گزارش های سئو و … را بطور دقیق نشان میدهد، باید بدانید که این بهترین ابزاری است که توسط آن موارد بالا را بررسی کنید و در صورت وجود مشکل و خطا آن ها را برطرف کنید.

ابزارهای آنالیز سایت

ورنک ابزاری نام آشنا برای همه که حداقل برای یک بار هم که شده نام آن را شنیده اید، یک ابزار آنالیز سایت که به صورت دقیق به تحلیل کامل سایت می پردازد، و به شما اطلاعات تکمیلی در خصوص قابلیت تطابق سایت با موبایل یا همان ریسپانسیو را بررسی میکند ، ارائه پیشنهاداتی برای بهتر شدن سئو سایت، بررسی صفحات و یافتن خطاها ،مشکلات امنیتی و بررسی مشکلات کلمه کلیدی و …  میدهد، ورنک یکی از معروف ترین ابزارهای رایگان آنالیز سایت که 75000 هزار وبسایت توسط آن مورد پردازش قرار گرفته اند و این روند ادامه دارد.

ابزار آنالیز سایت

ورنک ابزاری نام آشنا برای همه که حداقل برای یک بار هم که شده نام آن را شنیده اید، یک ابزار آنالیز سایت که به صورت دقیق به تحلیل کامل سایت می پردازد، و به شما اطلاعات تکمیلی در خصوص قابلیت تطابق سایت با موبایل یا همان ریسپانسیو را بررسی میکند ، ارائه پیشنهاداتی برای بهتر شدن سئو سایت، بررسی صفحات و یافتن خطاها ،مشکلات امنیتی و بررسی مشکلات کلمه کلیدی و …  میدهد، ورنک یکی از معروف ترین ابزارهای رایگان آنالیز سایت که 75000 هزار وبسایت توسط آن مورد پردازش قرار گرفته اند و این روند ادامه دارد.

ابزار آنالیز سایت

اگر میخواهید هم زمان در یک کمپین تبلیغاتی متوجه شوید چه تعداد ورودی دارید این ابزار مناسب است میتوانید اطلاعاتی از ترافیک ورودی سایت و رفتار کاربران و عملکرد آن ها و جایگاه جغرافیایی آن ها،شناسایی هویت خریدار ها از نظر جغرافیا و نوع رفتار و همچنین ترجیحات رفتاری خریدار در فروشگاه شما را بدست آورید، سایت Quantcast به شما کمک میکند تا تحلیل آماری بر روی رفتار کاربران و مشتریان داشته باشید تا بدنبال آن بتوانید از این طریق باعث رشد بازار یابی در استراتژی های تبلیغاتی شوید و فروش خود را افزایش دهید.

ابزار آنالیز سایت

این ابزار آنالیز سایت که توسط Hubspot مورد پشتیبانی قرار می گیرد، بر چهار معیار زیر تمرکز اصلی دارد و آن ها بررسی میکند :عملکردموبایل، سئو،امنیت ،این ابزار به شما تمامی نکات اشتباه درباره چهار مورد بالا را بیان می کند و از این رو شما می دانید چه مواردی را باید رفع کنید.

ابزارهای آنالیز سایت

 این ابزار آنالیز سایت نیز به شما کمک خواهد کرد تا وب سایت خود را برای مواردی همچون : سئوی سایت ، ریسپانسیو و طراحی موبایل،امنیت سایت بررسی و در نهایت بهینه کنید. البته ممکن است متوجه شوید که خروجی تمامی این ابزارها ی بررسی و آنالیز سایت یک نتیجه را نشان میدهند ولی برای سئوکارها نیز لازم است که سایت را دقیقا با تمامی این ابزارهای آنالیز چک کند.

ابزارهای آنالیز سایت

ابزار های آنالیز سایت رایگان

در این قسمت به معرفی سایر ابزار های کاربردی دارای آنالیز رایگان سایت میپردازیم که شاید نان آشنا نباشند اما اطلاعات مفیدی را در رابطه با سایت شما در زمینه های متفاوت سئو،امنیت،سرعت،ساختار و محتوای سایت در اختیار شما قرار میدهند که حائز اهمیت است بعد از مطالعه ویژگی های خاص آن ها با قرار دادن نام سایت خود در کادرِ بررسی سایت میتوانید نتایج را بررسی کنید ،لازم به ذکر است که دریافت این اطلاعات در برخی از سایت های معرفی شده کاملا رایگان است و در برخی موارد خیر ؛ اطلاعات محدود است که برای دریافت اطلاعات نا محدود و دقیق تر نیاز است هزینه ای را پرداخت کنید در ادامه به بررسی این سایت ها میپردازیم :
 • SEO Analyzer : این ابزار آنالیز سایت به بررسی :سئوی سایت ،سرعت سایت،شبکه های اجتماعی،اسکرین شات از کل سایت شما (پیشنهاداتی هم به منظور بهبود جایگاه سایتتان در گوگل ارائه می دهد) در واقع می توان آن را یک ابزار همه کاره دانست.
 • Lipperhey : ساختار و ظاهر این سایت شبیه به ورنک می باشد و در واقع می توان گفت که تمامی نتایجی که ورنک نشان میدهد را خواهد داد اما با کمی تفاوت، البته سایت هایی زیادی در دنیا شبیه به ورنک وجود دارند اما اعتبار آن ها هیچکدام به اندازه این سایت هایی که معرفی خواهیم کرد نیست،به هرحال این هم یک ابزار رایگان آنالیز سایت می باشد که می توانید از آن استفاده کنید و بهره ببرید و مشکلات سایت خود را برطرف کنید.
 • Nibbler : این ابزار برای تحلیل سایت شما نزدیک به ۳۰ معیار را در نظر می گیرد و بعد از اسکن دقیق آن ها، رتبه و نمره ای نیز به سایتتان اختصاص می دهد، علاوه بر این، هر معیاری نیز دارای نمره ای و به شما کمک می کند تا دقیقا ایرادات هرکدام را بررسی و رفع نمایید. علامت های منفی و مثبت نشانگر این قضایا است.
 •  Meta Tag Analyzer : متا تگ ها در واقع اولین مکانی هستند که گوگل آن ها را مورد بررسی قرار می دهد و باید تمام نکات و ویژگی های آن ها را به درستی به کار ببرید،این ابزار آنالیز سایت به شما می کند تا تمامی متا تگ های ضروری که باید در کدهای سایت خود به قرار دهید را مورد بررسی دقیق قرار بدهد و آن ها را کاملا تحلیل می کند،تا شما به کمک آن سایت را تکمیل کنید.
 • Bing Seo Analyzer : یکی از ویژگی های منحصر به فرد این ابزار، پیشنهاداتی است که توسط خود آن برای بهبود سایتتان داده می شود که با انجام آن میتوانید لینک های داخلی و خارجی بهینه شده ای را ایجاد کنید مواردی که در سئو ی سایت بسیار مهم میباشد.
 • ALEXA :  پیامی که شرکت الکسا امسال متاسفانه در سایت خود منتشر کرد (اطلاعیه پایان خدمت الکسا، Alexa.com را در 1 مه 2022 پس از بیش از دو دهه کمک به شما در یافتن، دسترسی و تبدیل مخاطبان دیجیتالی خود بازنشسته کردیم. از اینکه ما را منبع اصلی خود برای تحقیق محتوا، تجزیه و تحلیل رقابتی، تحقیق کلمات کلیدی و موارد دیگر قرار دادید متشکریم) با این پیام سایت خوب الکسا که بسیار معروف است و همه وب مستر ها آن را میشناسند به فعالیت خود پایان داد و از این پس رتبه سایت ها دیگر معنایی ندارد!
جمع بندی

در این مطلب بررسی کردیم که چرا آنالیز سایت اهمیت دارد و چرا و چه زمانی باید سایت را آنالیز کنیم و در ادامه به بررسی 10 ابزار آنالیز سایت که جزو بهترین های هستند پرداختیم و در نهایت هم چند سایت دیگر که اهمیت کمتری دارند و رایگان نیز هستند را بررسی کردیم (اهمیت کمتر به معنای محدود بودن در اطلاعات دریافتی میباشد)امیدواریم که این مطلب برای شما مفید واقع شود.

مغز وردپرس
انجمن وردپرس
انجمن وردپرس

مطالبی که شاید دوست داشته باشید

پیشنهاد ویژه رایگان
درآمد از وردپرس و طراحی سایت

درآمد از وردپرس و طراحی سایت چقدر هست ؟

در این ویدیو با شما در مورد میزان درآمد یک وردپرس کار و طراح سایت صحبت میکنیم تا بدانید درآمد در ایران و حتی درآمد دلاری یک طراح چقدر میتواند باشد.

نکته : ایمیل و شماره موبایل معتبر را وارد نمایید تا لینک دانلود برای شما ارسال شود.

 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

مطالب

پر بازدید هفته

با دوستانتان به اشتراک بگذارید

لطفا نظرات و دیدگاه های ارزشمند خود را از طریق فرم زیربرای ما ارسال کنید ( برای پشتیبانی محصولات از بخش ناحیه کاربری اقدام کنید)

هیچ نظری وجود ندارد

× شما برای نظر دهی باید وارد شوید
با ما گفتگو کنید ...
×

اگر میخواهید هر روز آموزش رایگان ببینید وارد پیج اینستاگرام میلاد رنجبری شوید .