الگوریتم گوگل کافئین و تاثیرات آن

بدون دیدگاه
الگوریتم گوگل کافئین

خلاصه مطلب

الگوریتم گوگل کافئین و عملکرد های آن در سئوی سایت اهداف و سال روی کار آمدن این الگوریتم و تاثیرات آن را بشناسید و سایت خود را توسط آن بهینه کنید.
الگوریتم گوگل کافئین

خلاصه مطلب

الگوریتم گوگل کافئین و عملکرد های آن در سئوی سایت اهداف و سال روی کار آمدن این الگوریتم و تاثیرات آن را بشناسید و سایت خود را توسط آن بهینه کنید.

الگوریتم گوگل کافئین در سال ۲۰۰۹ آغاز به کار کرده و هدف اصلی آن افزایش سرعت نمایش نتایج در گوگل میباشد.همانطور که میدانید محتوا برای گوگل بسیار اهمیت دارد پس الگوریتم های بیشتری را در جهت بررسی محتوا رو نمایی میکند.

این الگوریتم فعالیت خود را اینگونه اعلام کرده که محتوای شما را بصورت پویا و بدون ایندکس ( یعنی با سرعتی بالا ) به حالت نمایش خواهم رساند.فعالیت پیوسته در جهت بررسی مطالب شما خواهد داشت.الگوریتم گوگل کافئین به نفع شماست زمانی که مطالب لحظه ای را در محتوای خود ثبت مکنید و نیاز نیست که وارد فهرست ایندکس گوگل شوید.

اگر نمیدانید که الگوریتم های گوگل چه هستند و انواع آن ها چیست و یا حتی چه وظایفی دارند نگاهی به این مقاله بیندازید تا مفهوم آن برای شما ساده تر باشد.

پیشنهاد ما به شما : الگوریتم های گوگل

دلایل روی کار آمدن الگوریتم گوگل کافئین

مدتی قبل وقتی کاربران مطالبی را سرچ میکردند با مطالب قدیمی روبرو میشدند زیرا گوگل از همان روش قدیمی خود یعنی ایندکس کردن استفاده میکرد بنابراین با روی کار آمدن این الگوریتم سرعت بررسی نتایج را بالا برد بطوریکه هزاران صفحه و مطلب در هر ثانیه توسط این الگوریتم بررسی شده اند و بصورت زنده اجرا خواهند شد.

نحوه عملکرد این الگوریتم

به این صورت که با ایندکس کردن صفحات بصورت لایه ای که ممکن بود تا دو هفته نیز طول بکشد اما الگوریتم گوگل کافئین مطالب را در بخش های کوچکی بررسی میکند در نتیجه سرعت آن افزایش میابد.

اگر کلمه ای از محتوای شما سرچ شود بصورت لحظه ای نمایش داده خواهد شد و حجم زیادی از محتوا را در لحظه پشتیبانی میکند.ظرفیت عملکرد الگوریتم گوگل کافئین به اندازه ای است که توانایی ذخیره چندین میلیون گیگابایت  و تا میزان صد هزار گیگابایت نیز اطلاعات به آن هر روز اضافه کند.

راه بهینه سازی این الگوریتم

 تنها راه و مهم ترین راه بهینه سازی با این الگوریتم قطعا سرعت بالای سایت شما خواهد بود و سایتی که سرعت بالایی ندارد این الگوریتم کمتر به آن سر خواهد زد.پس یکی از مزایای آن این است که وبمستران سرعت سایت و محتوای خود را افزایش دادند و ناگهان حجم عظیمی از محتوا وارد گوگل شده است.

الگوریتم گوگل کافئین
الگوریتم گوگل کافئین

مزایای الگوریتم گوگل کافئین

الگوریتم گوگل کافئین همانند الگوریتم مرغ مگس خوار در جهت افزایش سرعت نتایج جستجو ها عمل میکند و در سئوی سایت شما بسیار موثرند به شرطی که سرعت سایت خود را افزایش دهید.

_ سرعت ایندکس بسیار بالای مطالب وبسایت شما

_ بالا بودن سرعت این  الگوریتم به گوگل کمک خواهد کرد  تا جست و جوی مفهومی در کلمات کلیدی را در حجم بزرگتری انجام دهد و نتایج بهتر را در اختیار کاربران وبسایت ها  قرار دهد.

_ حجم بالای ایندکس

تاثیرات الگوریتم گوگل کافئین بر کاربران

از زمان روی کار آمدن این الگوریتم صفحات جستجوی نتایج گوگل بسیار بروز بوده و مطالب جدیدی را شامل میشده این آمار عددی نزدیک به بیش از 50 درصد افزایش یافته است.پس صفحه نتایج گوگل دیگر شامل یکسری متن و عکس ثابت نیست و مطالب جدیدی حتی ویدئو ها و سایر موارد به چشم میخورد.

گوگل کافئین را نمیتوان از موثران رتبه بندی سایت ها دانست اما با این روند کاری و سرعت بخشیدن در نتایج میتواند به زودی در رتبه بندی سایت ها نتایج بیشتری را ایفا کند.

پیشنهاد ما به شما : الگوریتم مرغ مگس خوار

هرگونه سوال و ابهام یا پیشنهادی برای این مطلب آموزشی داشتید خوشحال میشیم از بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

مغز وردپرس
انجمن وردپرس
انجمن وردپرس

مطالبی که شاید دوست داشته باشید

پیشنهاد ویژه رایگان
درآمد از وردپرس و طراحی سایت

درآمد از وردپرس و طراحی سایت چقدر هست ؟

در این ویدیو با شما در مورد میزان درآمد یک وردپرس کار و طراح سایت صحبت میکنیم تا بدانید درآمد در ایران و حتی درآمد دلاری یک طراح چقدر میتواند باشد.

نکته : ایمیل و شماره موبایل معتبر را وارد نمایید تا لینک دانلود برای شما ارسال شود.

  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

مطالب

پر بازدید هفته

با دوستانتان به اشتراک بگذارید

لطفا نظرات و دیدگاه های ارزشمند خود را از طریق فرم زیربرای ما ارسال کنید ( برای پشتیبانی محصولات از بخش ناحیه کاربری اقدام کنید)

هیچ نظری وجود ندارد

× شما برای نظر دهی باید وارد شوید
با ما گفتگو کنید ...
×

اگر میخواهید هر روز آموزش رایگان ببینید وارد پیج اینستاگرام میلاد رنجبری شوید .