تگ H1 چیست ؟ چه اهمیتی برای سئو سایت دارد ؟

بدون دیدگاه
تگ H1

خلاصه مطلب

تیتر اول هر مطلب که مهم ترین تیتر و مهم ترین هدینگ رو از لحاظ سئو میگیره و چون خیلی اهمیت داره فقط یک تگ رو برای خودش میگیره و اون تگ H1 هست ، که در این مقاله به این تگ مهم خواهیم پرداخت
تگ H1

خلاصه مطلب

تیتر اول هر مطلب که مهم ترین تیتر و مهم ترین هدینگ رو از لحاظ سئو میگیره و چون خیلی اهمیت داره فقط یک تگ رو برای خودش میگیره و اون تگ H1 هست ، که در این مقاله به این تگ مهم خواهیم پرداخت

خب باز هم میایم به مباحث داغ محتوا نویسی و اهمیت اون در وب میپردازیم برای اینکه تو محتوا قوی باشیم هم لازمه یکسری قوانین ساختاری رو بدونیم و هم ظاهری . حتما در رابطه با تگ ها بویژه تگ H1  اطلاعاتی دارید ، ظاهر یک محتوا مهمه چون کاربران برای ما مهم هستن بنابراین با تمرین در نوشتن مهارت رو تا جایی تقویت کنید که کاربر با خوندن مطالب شما هرگز احساس گنگ نداشته باشه و خسته نشه و اما ساختار،ساختار برای یک وب مستر خیلی مهمه چون محتوا تاجیه که بر سر کسب و کار شماست و شمارو تبدیل به پادشاهی میکنه که جایگزینی براش نیست.

ساختار اصولی یک محتوا به زبان ساده در واقع همون سئو کردن مطالب هست،موضوعی که خیلی راحت و بدون هزینه های جدی و تبلیغ شمارو به صفحات اول گوگل میرسونه و چندین برابر شدن ورودی های سایت شما که برای رشد کسب و کار شما خیلی اهمیت داره.

قبلا در رابطه با نکات سئو نحوه محتوا نوشتن صحبت کردیم اما امروز میخوایم قسمت اول یک مجموعه آموزشی کوتاه رو شروع کنیم که فقط و فقط در رابطه با تیتر ها و اهمیت اون ها ،حفظ شکل و شمایل ظاهری اون ها در متن و مهم تر از هم مشخص کردن میزان اهمیت اونها از لحاظ ساختاری برای گوگل هست.

دلایل اهمیت تیتر h1 در سئو

به یه زبان ساده ما باید در نوشتن تیتر ها هنرنمایی کنیم ،چطور؟ تیتری که برای خواننده ی مطلب بسیار جذاب باشد که تا انتهای آن مطلب را مشتاقانه دنبال کند،تیتری که بیانگر و خلاصه کامل یک مطلب در چند کلمه قوی باشد،تیتری که هدینگ های مناسب و بجایی گرفته و خیلی خوب به گوگل معرفی شده.

بحث امروز ما در رابطه با تیتر اول هر مطلب که مهم ترین تیتر که مهم ترین هدینگ رو از لحاظ سئو میگیره و چون خیلی اهمیت داره فقط یک تگ رو برای خودش میگیره و اون تگ H1 هست،شما هیچ محدودیتی ندارید که چندین تگ H1 داشته باشید اما این اصلا اصولی نیست و شما باید یک تیتر خوب با یک تگ H1 در کل مطلبتون داشته باشید.

تگ ها از H1 تا H6 وجود دارند که هر کدوم اهمیت جداگونه ای به تیتر شما میدن و هر کدوم اصول و ویژگی های خاصی دارن و قانون تگ مهم اول هم اینه که فقط یکبار از اون استفاده بشه و اما چرا باید یکبار از اون استفاده بشه و چطور تیتر یک خوبی داشته باشیم رو در این مطلب و آموزش سئو محتوا دنبال کنید.

میزان اهمیت تیتر ها از نظر گوگل چگونه است ؟

از تگ های h1 تا h6 برای نوشتن یک تیتر یا عنوان در HTML استفاده می‌شه، به این تگ‌ها ، تگ‌های heading یا  HTML Headings Tagsگفته می‌شود و در دسته‌ی تگ ‌های قالب بندی متن جای می‌گیرند.

_ HTML در واقع مخفف عبارت Markup Language Hypertext است
_ Tag هم برچسب تگ یا نوعی کد است که به مرورگر وب شما می گوید چگونه محتوای را نمایش دهد و اهمیت آن را تعیین کند.
_ Heading  هم همان عنوان یا تیتر Heading دارای شش عنوان مختلف است  که h1 مهمترین آن ها محسوب می شود و h6 کمترین اهمیت را دارد.

تگ های h1 تا h6 بر اساس درجه اهمیت در شش دسته (h1 , h2 , h3 , h4 , h5 , h6) استفاده می‌شوند و درجه اهمیت از h1 به h6 کاهش می‌یابد یعنی تگ h1 دارای بیشترین اهمیت و تگ h6 دارای کمترین اهمیت از دید گوگل وموتورهای جست و جو (البتهتگ h1 تا h6 توسط تمامی مرورگرها پشتیبانی می‌شوند) است پس سعی کنید در استفاده از تگ ها در محتوای خود نهایت دقت را داشته باشید که بطور کامل همه این تگ ها را بررسی خواهیم کرد.

برای آشنایی کامل با این تگ ها از لینک زیر استفاده کنید :

تگ H1 چیست و چرا اهمیت زیادی دارد ؟

وقتی شروع به نوشتن یک مطلب میکنید با سه مورد روبرو هستید URL یا نامک محتوا ،تیتر محتوا،متن و توضیحات محتوا.که تیتر محتوا میتونه انقدر قدرت داشته باشه که همه مطلب شمارو بخونن (ما مطلب مینویسیم که خونده شه!)  95۰٪ از سایت هایی که در صفحه اول نتایج جستجو گوگل قرار دارند از تگ H1 به عنوان یک دلیل محکم برای بهبود رنک استفاده می کنند.و یا انقدر ضعیف که کسی سراغ اون محتوا نره.تگ H1ویژه و مخصوص تیتر مهم محتوای ماست(تیتر اول یا تیتر شاخص) یا به عبارتی 1 HTML Headings Tags میباشد.

از نظر نگارشی و اصولی لازمه که حتما متن ما تیتر داشته باشه برای جلب کاربر و اینکه خب کاربر بدونه میخوایم در رابطه با چه چیزی صحبت کنیم،خب استفاده یکبار از تگ H1 در متن یک پیشنهاد نیست و خیلی جدی تر از یک پیشنهاد چونکه استفاده بیشتر از این تگ باعث تاثیر بسیار منفی در محتوای شما میشه با زهم میگم مانع فیزیکی برای شما وجود نداره اما از نظر اصولی کاملا اینکار اشتباهه چون تگ H1 خیلی خیلی برای گوگل و سئو مهمه،اولین چیزیه که در متن توسط گوگل دیده میشه(چون میخواد بدونه در رابطه با چه چیزی میخواین صحبت کنین یا اطلاعات بدید)

اگر می خواهید h1 را در HTML ایجاد کنید ، اینطور نشان داده میشود :

تگ H1

ویژگی های یک تگ H1 مناسب چیست ؟

_ بیان کننده کامل موضوع محتوا باشه.

_ استفاده زیرکانه از کلمات کلیدی در تیتر اول برای اهمیت سئو در این زمینه ( سعی کنید کلمه کلیدی را در اول این تیتر استفاده کنید )

_ تنها از یک تگ تیتر ۱ در هر صفحه استفاده نمایید.

_ در چند کلمه کوتاه و آهنگین وماهرانه موضوع رو بیان کنه ( بطوریکه کاربر ترغیب به خوندن مطلب بشه )

_ قبل از تگ تیتر ۱ از هیچ تگ تیتر دیگری استفاده نکنید.

_ از کاراکتر ها و استیکر ها استفاده نکنید !

_ از یک رنگ متفاوت از رنگ محتوا استفاده کنید.

_ دقت کنید که این تگ ها در سایدبار ها و یا مکان های دیگر سایت استفاده نشده باشد.

مثالی از مفهوم تگ H1

یک مقاله یا یک پایان نامه یا یک کتاب را در نظر بگیرید تیتر اصلی همان تگ H1  است و تگ های H2 در واقع مانند سرفصل های اصلی یک کتاب محسوب می شوند و توصیف کننده بخش های اون مطلب هستند.
سایر هدر ها از H3 تا H6 تیترهای دیگری برای زیر مجموعه های هر بخش محسوب می شوند، همانند یک کتاب که هر سرفصل اصلی آن به چندین بخش جدا تقسیم می گردد.

به یه زبان ساده ما باید در نوشتن تیتر ها هنرنمایی کنیم ،چطور؟تیتری که برای خواننده ی مطلب بسیار جذاب باشد که تا انتهای آن مطلب را مشتاقانه دنبال کند،تیتری که بیانگر و خلاصه کامل یک مطلب در چند کلمه قوی باشد،تیتری که هدینگ های مناسب و بجایی گرفته و خیلی خوب به گوگل معرفی شده.

هرگونه سوال و ابهامی را می توانید از بخش نظرات همین صفحه با ما در میان بگذارید.

مغز وردپرس
انجمن وردپرس
انجمن وردپرس

مطالبی که شاید دوست داشته باشید

پیشنهاد ویژه رایگان
درآمد از وردپرس و طراحی سایت

درآمد از وردپرس و طراحی سایت چقدر هست ؟

در این ویدیو با شما در مورد میزان درآمد یک وردپرس کار و طراح سایت صحبت میکنیم تا بدانید درآمد در ایران و حتی درآمد دلاری یک طراح چقدر میتواند باشد.

نکته : ایمیل و شماره موبایل معتبر را وارد نمایید تا لینک دانلود برای شما ارسال شود.

  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

مطالب

پر بازدید هفته

با دوستانتان به اشتراک بگذارید

لطفا نظرات و دیدگاه های ارزشمند خود را از طریق فرم زیربرای ما ارسال کنید ( برای پشتیبانی محصولات از بخش ناحیه کاربری اقدام کنید)

هیچ نظری وجود ندارد

× شما برای نظر دهی باید وارد شوید
با ما گفتگو کنید ...
×

اگر میخواهید هر روز آموزش رایگان ببینید وارد پیج اینستاگرام میلاد رنجبری شوید .