موتور های جستجو چطور عمل میکنند ؟

بدون دیدگاه
موتور جستجو

خلاصه مطلب

موتور جستجو و نحوه عملکرد آن در صفحات وب چگونه است ؟ اگر بدانید موتور های جستجو چطور کار میکنند میتوانید طبق الگوریتم های آن عمل و پیشرفت کنید.
موتور جستجو

خلاصه مطلب

موتور جستجو و نحوه عملکرد آن در صفحات وب چگونه است ؟ اگر بدانید موتور های جستجو چطور کار میکنند میتوانید طبق الگوریتم های آن عمل و پیشرفت کنید.

موتور جستجو چه تاثیری بر سئوی سایت دارند ؟ دقیقا برای ارتقا سئوی سایت باید تمام وقت خود را برای جلب رضایت موتور های جستجو بگذارید تا در صفحات اول آن ها ظاهر شوید و بتوانید سطح کیفی کار خود را افزایش دهید تا کسب درآمد کنید

بهترین راه پیشرفت شما چیست ؟

شناخت موتور های جستجو و خواسته هایشان شما را به صفحات اول وب نزدیک میکنید که ما در سایت مغزوردپرس بطور کامل در رابطه با الگوریتم های گوگل صحبت کردیم اما خب موتور ها جستجوی دیگری هم موجود هست که باید بررسی شود اما از دید هیچکداممان دور نیست که چقدر اهمیت گوگل از همه ی موتر های جستجو بیشتر است.

در این آموزش وردپرس و شاید بهتره بگم آموزش سئو به بررسی اینکه این موتور جستجو چطور عمل میکند ؟ و یا نحوه ی هوشمندی و فعالیت آن چطور است که عملکرد های مارا بررسی میکند و طبقه میکند.

نحوه عملکرد موتور جستجو

_موتور جستجو از ربات ها کمک میگیرد که ربات ها با خزش در صفحات وب این بررسی را انجام میدهند ( crawling و indexing )

_ربات ها برای خزش نیاز به راهی دارند که آن راه ها همان لینک ها در وبسایت شما هستند.ساختار لینک ها تمام صفحات سایت شما را به هم مرتبط می کند.

_از طریق لینک‌ها، ربات‌های خودکار موتورهای جستجو، که خزنده یا اسپایدر نامیده می شوند، می توانند به میلیون ها اطلاعات به هم پیوسته برسند.

_وقتی که موتور جستجو این صفحات را می یابد، کد آن ها را معنی میکنند و اطلاعات داده حجیم ذخیره میکند.

_و بعد از آن هم برای نگهداری میلیون ها صفحه که میتوانند در کمتر از چند ثانیه دسترسی پیدا کنند، شرکت های موتور جستجو ، دیتاسنترها را در سراسر جهان، ایجاد کرده اند.

_وقتی یک نفر در هر یک از موتورهای اصلی، جستجو می کند آنها تقاضای نتایج را بلافاصله می دهند؛ حتی یک تاخیر یک یا دو ثانیه ای می تواند باعث نارضایتی شود، بنابراین موتورها به سختی می توانند پاسخ ها را به سرعت پاسخ دهند.

نشان دادن نتایج رتبه بندی به کاربران 

موتورهای جستجو ماشین های پاسخگو هستند. هنگامی که یک فرد جستجوی آنلاین میکند، موتور جستجو یک قسمت از میلیاردها اطلاعات را مرتب می کند.

دو عملکرد را انجام می دهد:

_اول، تنها نتایجی را که مربوط به نتایج جستجوگر هستند، باز می گرداند

_دوم، این نتایج را با توجه به اولویت وب سایت های که اطلاعات ذخیره میکنند، رتبه بندی می کند.

اولویت در اینجا همان عملکرد شما در سئو است.

چطور موتورهای جستجو رتبه بندی میکنند ؟

_برای یک موتور جستجو، ارتباط و الویت به معنای بیش از یافتن یک صفحه با کلمات مناسب است. اوایل موتورهای جستجو هوشمند نبودند  در طول سالها، مهندسان هوشمند روشهای بهتری برای مطابقت دادن نتایج و الویت جستجوگرها طراحی کرده اند.

_موتورها از الگوریتم های خود برای مرتب سازی سایت ها استفاده می کنند . اغلب این الگوریتم ها از صدها قانون کاربردی تشکیل شده اند. در زمینه ی بازاریابی جستجو، اغلب به آن ها به عنوان “فاکتورهای رتبه دهی” یاد میکند.

پیشنهاد میکنم مقالات الگوریتم ها گوگل را مطالعه فرمایید.

هرگونه سوال و ابهامی را می توانید از بخش نظرات همین صفحه با ما در میان بگذارید.

مغز وردپرس
انجمن وردپرس
انجمن وردپرس

مطالبی که شاید دوست داشته باشید

پیشنهاد ویژه رایگان
درآمد از وردپرس و طراحی سایت

درآمد از وردپرس و طراحی سایت چقدر هست ؟

در این ویدیو با شما در مورد میزان درآمد یک وردپرس کار و طراح سایت صحبت میکنیم تا بدانید درآمد در ایران و حتی درآمد دلاری یک طراح چقدر میتواند باشد.

نکته : ایمیل و شماره موبایل معتبر را وارد نمایید تا لینک دانلود برای شما ارسال شود.

  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

مطالب

پر بازدید هفته

با دوستانتان به اشتراک بگذارید

لطفا نظرات و دیدگاه های ارزشمند خود را از طریق فرم زیربرای ما ارسال کنید ( برای پشتیبانی محصولات از بخش ناحیه کاربری اقدام کنید)

هیچ نظری وجود ندارد

× شما برای نظر دهی باید وارد شوید
با ما گفتگو کنید ...
×

اگر میخواهید هر روز آموزش رایگان ببینید وارد پیج اینستاگرام میلاد رنجبری شوید .