افزایش ورودی سایت با بهینه سازی فایل Robots.txt

بدون دیدگاه
فایل Robots.txt

خلاصه مطلب

افزایش ورودی سایت با بهینه سازی فایل Robots.txt امکان پذیر است زیرا که این ربات صفحات شما را ایندکس کرده و به گوگل و سایر موتور های جستجو معرفی میکند.
فایل Robots.txt

خلاصه مطلب

افزایش ورودی سایت با بهینه سازی فایل Robots.txt امکان پذیر است زیرا که این ربات صفحات شما را ایندکس کرده و به گوگل و سایر موتور های جستجو معرفی میکند.

فایل Robots.txt وبهینه سازی آن

سلام خدمت کاربران و دوستان عزیز مغز وردپرس و علاقه مندان به آموزش وردپرس ، عرض کنیم که امروز در رابطه با ربات های گوگل که سئو سایت شما را بهبود خواهند بخشید صحبت خواهیم کرد زیرا که سئو اصلی مهم در کسب درآمد شماست شما توسط این ربات ها به گوگل بیشتر نشان داده خواهید شد و یا اصلا نشان داده نخواهید شد که بستگی به عملکرد شما دارد.

هرچقدر که راه های بهینه سازی توسط ربات های گوگل را بدانید بیشتر به گوگل شناسانده می شوید زیرا که با افزایش ورودی های گوگل درآمد بیشتری را کسب خواهید کرد.در این مطلب در رابطه با این موضوع مطالبی را در اختیار شما میگذاریم که سایت خود را برای این ربات مهم گوگل بهینه سازی کنید خیلی راحته پس تا انتها کنار ما باشید.

فایل Robots.txt

فایل Robots.txt مهم است زیرا که شما را به تمامی موتور های جستجو معرفی خواهد کرد موتور های مثل یاهو ، بینگ ، گوگل و به موتور های جستجو میگوید که مطالب شما را ایندکس کند یا خیر پس دارای اهمیت است زیرا که در ورودی های سایت شما تعیین کننده است.

شما حتما برای آنکه ایندکس شوید به فعال کردن و وجود این ربات نیاز دارید برای گوگل و یا هر موتور جستجوی دیگر و اگر فایل این ربات را در هاست خود نداشته باشید باید بسازید تا صفحات شما بخصوص صفحه اصلی به گوگل نمایش داده شود .

بهینه سازی فایل robots.txt

کد و یا فرمت های این پرونده خیلی ساده است با مطالعه این قسمت متوجه آن خواهید شد طبق کد ها زیر :

_ در خط اول user agent را داریم که به شما می گوید از کدام سایت جستجو گر میخواهید استفاده کنید.( گوگل ، بینگ ، یاهو و یا همه موتور های جستجو گر ) ؟

( اگر گوگل میخواهید باید جلوی آن Googlebot قرار دهید )

( اگر که می خواهید از بینگ استفاده کنید وباید جلوی آن  Bingbot قرار می دهید )

(  در صورتی که می خواهید تمامی ربات ها به سایت شما دسترسی داشته باشند علامت * را قرار دهید )

_ قرار دادن کد های  Allow و Disallow مانند نمونه زیر :

User-Agent: *
Allow: /wp-content/uploads/
Disallow: /wp-content/plugins/
Disallow: /readme.html
فایل Robots.txt
فایل Robots.txt

 عدم ایندکس یک قسمت خاص با افزونه

شاید کسی نخواهد گوگل به یک قسمت از سایتش سر بزند می تواند از این راه استفاده کند که ما با افزونه WordPress SEO by Yoast می توانیم قسمتی از فایل ها مانند readme.html را دستور دهیم داخل گوگل ایندکس نشود یا هر فایل دیگری می توانید بگذارید تا نمایش داده نشود.

بنابراین برای این که دسته بندی سایت در ایندکس شدن صفحه نمایش یا صفحه های که ساخته شده است ویا … نمایش داده نشود از افزونه WordPress SEO by Yoast باید استفاده کنید.

برای نمایش دادن کامل سایت در گوگل : 

_ باید نقشه سایت را در robots.txt قرار دهید

_اگر که شما از افزونه WordPress Seo By Yoast استفاده می کنید افزونه به طور اتوماتیک نقشه سایت را در فایل قرار می دهد و نیاز به قرار دادن توسط شما نیست.

_اگر باز دیدید که در کد های robots.txt وجود ندارد باید آن که را مانند کد زیر در فایل قرار دهید تا گوگل بتواند به نقشه سایت شما دسترسی داشته باشد و محتویات را برای رجوع کننده ها نمایش دهد:

User-agent: *
Disallow:

Sitemap: http://www.example.com/post-sitemap.xml
Sitemap: http://www.example.com/page-sitemap.xml

هرگونه سوال و ابهامی را می توانید از بخش نظرات همین صفحه با ما در میان بگذارید.

مغز وردپرس
انجمن وردپرس
انجمن وردپرس

مطالبی که شاید دوست داشته باشید

پیشنهاد ویژه رایگان
درآمد از وردپرس و طراحی سایت

درآمد از وردپرس و طراحی سایت چقدر هست ؟

در این ویدیو با شما در مورد میزان درآمد یک وردپرس کار و طراح سایت صحبت میکنیم تا بدانید درآمد در ایران و حتی درآمد دلاری یک طراح چقدر میتواند باشد.

نکته : ایمیل و شماره موبایل معتبر را وارد نمایید تا لینک دانلود برای شما ارسال شود.

  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

مطالب

پر بازدید هفته

با دوستانتان به اشتراک بگذارید

لطفا نظرات و دیدگاه های ارزشمند خود را از طریق فرم زیربرای ما ارسال کنید ( برای پشتیبانی محصولات از بخش ناحیه کاربری اقدام کنید)

هیچ نظری وجود ندارد

× شما برای نظر دهی باید وارد شوید
با ما گفتگو کنید ...
×

اگر میخواهید هر روز آموزش رایگان ببینید وارد پیج اینستاگرام میلاد رنجبری شوید .