آموزش جامع کار با اپلیکیشن اینستاگرام

بدون دیدگاه
اینستاگرام

خلاصه مطلب

اینستاگرام اپلیکیشن اجتماعی است که میلیون ها نفر روزانه لحطات خود را در آن به اشتراک گذاشته و یا براحتی از آن کسب درآمد میکنند.
اینستاگرام

خلاصه مطلب

اینستاگرام اپلیکیشن اجتماعی است که میلیون ها نفر روزانه لحطات خود را در آن به اشتراک گذاشته و یا براحتی از آن کسب درآمد میکنند.

اینستاگرام

اینستاگرام یکی از شبکه های اجتماعی معروف در زمینه‌ی انتشار عکس و ویدیو است.هر چند خیلی از افراد از اینستاگرام تنها برای به اشتراک گذاشتن عکس با دوستان و خانواده‌ی خود استفاده می‌کنند، بسیاری از افراد هستند که دنبال کسب و کاری موفق اند، آن ها تلاش میکنند تعداد فالوورهای حساب کاربری اینستاگرامشان را افزایش دهند…در این مقاله سعی داریم همه ی نکات مربوط اینستاگرام را برای شما شرح دهیم، با آموزش امروز مغز وردپرس همراه باشید.

(اینستاگرامُ قورت بده)

ثبت نام یا ثبت یوزر در اینستاگرام  :

شما برای ثبت نام در اینستاگرام و ایجاد پیج نیاز به شماره تلفن همراه یا یک ایمیل فعال که قبلا از آن برای ثبت نام دراینستاگرام استفاده نکرده اید دارید بعد با تعیین یک رمز مناسب پیج کاربری خود را ایمن میکنید .

با توجه به تصویر زیر پس از نصب اینستاگرام صفحه ۱ باز میشود که شامل گزینه های :

_log in (برای ورود به اینستاگرام)

_گزینه sing up (برای ثبت نام در اینستاگرام)می باشد

حالا شما با گزینه sing up وارد تصویر شماره ۲ می شوید.

همینطور که گفته شد میتوانید هم از طریق شماره خود و هم ایمیل ثبت نام را انجام دهید سپس وارد تصویر شماره ۳ میشوید که باید نام و رمز را وارد کنید

_در مرحله بعد اینستاگرام از شما یک یوزرنیم مناسب میخواهد که تکراری نباشد(شخص دیگری آن را وارد نکرده باشد)

_سپس سوالاتی مشابه این مورد که دوستان شما جزو دنبال کننده های شما باشند یا خیر انتخاب تصویر پروفایل و..میباشد که شما میتوانید با گزینه next آن ها را رد کنید

_سپس باپیام welcome to Instagram شما وارد صفحه اصلی خواهید شد

_گزینه forget password برای زمانی است که شما رمز عبور خود را فراموش کرده اید که اینستاگرام آنرا به شماره یا ایمیل شما ارسال خواهد کرد.

 

 

اینستاگرام
اینستاگرام

صفحات اینستاگرام :

اینستاگرام شامل چهار صفحه اصلی میباشد:

۱-صفحه مدیریت پروفایل و نمایش پست ها

۲-صفحه مدیریت لایک ها،کامنت ها،کسانی که شما را دنبال میکنند و …(خود شامل دو صفحه است)

۳-صفحه جستجو

۴-Home یا خانه که تصاویر اشتراکی و استوری های دوستانی که دنبال میکنید در آن مشاهده میکنید(دایرکت و یا چت شخصی نیز در این صفحه موجود است)


۱-صفحه مدیریت پروفایل و نمایش پست ها

کلید های کاربردی

در صفحه اصلی کلید هایی موجود است که به مفاهیم آن میپردازیم :

۱-following: شامل کسانی است که شما آن ها را دنبال میکنید

۲-followers: شامل کسانی است که آن ها شما را دنبال میکنند

۳-posts: پست هایی که شما برای دنبال کنندگان خود می گذارید(شامل عکس و ویدیو )

۴-نمایش پست های شما به صورت پازلی

۵-نمایش پست های شما به صورت عمودی(این دو حالت فقط برای شما مشخص است)

۶-عکس هایی که شما توسط دیگران در آن برچسب یا درج شده اید(tag)یا(photos of you)

۷-عکس هایی که شما آن ها را ذخیره میکنید در این محل جمع آوری میشوند که قابل دسته بندی هستند

۸-شما میتوانید پست ها و استوری های خود را برای همیشه و یا مدت زمان خاصی بدون اینکه
آن ها را پاک کنید در این محل(Archive) ذخیره کنید

۹-انواع دنبال کننده های خود را در این جا بیابید شامل مخاطبینی که شما شماره آن ها را دارید
(کسانی که فقط ایمیل وارد کرده اند را نمیبینید و فقط با جستجوی یوزر نیم ، آن ها را پیدا خواهید کرد)

کسانی که در فیسبوک دنبالشان میکنید و در نهایت کسانی که اینستاگرام به شما پیشنهاد میکند(suggested)

۱۰-سه نقطه در اندروید و چرخ دنده در ios که وارد تنظیمات اینستاگرام می شوید

۱۱-کنار نام کاربری شما علامت فلش موجود به شما امکان آن را میدهد که هم زمان چندین اکانت کاربری را مدیریت کنید که تعداد آن محدود است (add account)

۱۲-edit profile که میتوانید تنظیمات پروفایل خود را تغییر دهید( شماره،ایمیل،نام کاربری، توضیحات و ..)

۱۳-شما با فشردن پروفایل میتوانید وارد گالری شده یا همان لحظه عکس بگیرید و در پروفایل خود قرار دهید

در قسمت توضیحات میتوانید اطلاعاتی که میخواهید برای دنبال کنندگانتان نمایش داده شود را وارد کنید(bio)

اینستاگرام
اینستاگرام

۲-صفحه مدیریت لایک ها،کامنت ها،کسانی که شما را دنبال میکنند

این صفحه شامل دو صفحه میباشد: you و following

_در صفحه you شما میتوانید لایک ها، کامنت های شما،لایک ، کامنت ها و قبول درخواست های دیگران از طرف شما و بر عکس(request) را مشاهده کنید همچنین پیام هایی از اینستاگرام در جهت پاسخ به ریپورت های شما و بروز رسانی نرم افزار نیز در این قسمت قابل مشاهده میباشد.

_صفحه دوم یا following شامل لایک ها و کامنت ها و فالو کردن لحظه ای فالوور هایتان می باشد ( ساده تر: اگر کسی که شما آن را فالوو کردید کسی را لایک یا فالو کند میتوانید در این صفحه مشاهده کنید)

نکته:این تصاویر فقط نمادی است برای شناخت بیشتر شما از اینستاگرام ، بدلیل حفظ حریم خصوصی از اکانت غیر فعال استفاده کرده ایم

ترفند: اگر بخواهید لایک ها و کامنت های شخصی را دنبال کنید باید حتما جزو فالوئینگ های شما باشد ( یعنی شما را دنبال کند )

اینستاگرام
اینستاگرام

۳-صفحه جستجو

در این صفحه میتوانید جستجو را را بر اساس:

۱- نام یا یوزرنیم شخصی خاص(people)

۲- تگ: موضوع خاصی که بدنبال آن هستید (با تایپ کلمه میتوانید وارد تگ ها شوید و پیج هایی که دراین خصوص مطلب دارند را بیابید)

Tag: اشخاص در مطالب پست خود میتوانند با استفاده از # (هشتگ) کلمه ای را به آن تصویر پیوست دهند تا افراد به راحتی موضوع مورد نظر را با جستجو بیایند(هشتگ گذاری ترفندی مناسب برای افزایش فالوور است البته باید رعایت کنید تا توسط اینستاگرام اسپم نشوید)
مثال: #لباس #کفش #فوتبال #افزایش_فالوور #تهران

۳-مکان یا (location place):با جستجوی شهر یا مکانی خاص عکس های مرتبط به آن را دنبال کنید

۴-top: موضوعاتی که بیشتر جست و جو شده اند

اینستاگرام
اینستاگرام

۴-home یا خانه

مهم ترین قسمتی که کاربرد فراوانی دارد و تقریبا جذاب ترین قسمت ، ناحیه کاربری شما است . علایق شما ، دوستانتان و اینکه در چه حالی هستند،اخبار و حقایقی که فالو کرده اید در این آیتم قرار دارد(احساس نویسنده به اینستاگرام)

اینستاگرام
اینستاگرام

به ترتیب موارد تصویر را بررسی میکنیم.

۱-استوری اینستاگرام

با توجه به تصویر شما میتوانید روزانه چندین بار اتفاقات حاشیه ای خود را به صورت استوری به نمایش بگذارید،تفاوت استوری و پست در این است که اینستاگرام استوری شما را فقط ۲۴ ساعت(۱روز)به نمایش میگذارد و بعد ازآن وارد آرشیو میکند که به تازگی نسخه جدید اینستاگرام این امکان را به شمامیدهد که استوری های مورد علاقه خود را هایلایت کرده (با هایلات استوری آن را به صفحه پروفایل منتقل میکنید و همیشه در دسترس میباشد)

_شما در استوری میتوانید تصاویری همرا با متن،تصاویری با فیلتر های اینستاگرام،فیلم هایی تا یک دقیقه زمان،live یا پخش زنده فیلم برداری خود،فیلم با حرکت معکوس و … قرار دهید

۲- آی جی تی وی IGTV

اینستاگرام امروز از ویژگی جدیدی رونمایی کرد که به کاربران اجازه می‌دهد ویدیو های طولانی مدت در شبکهاجتماعی قرار دهند. نام این ویژگی جدید آی جی تی وی IGTV است. برای استفاده از این ویژگی جدید بایداپلیکیشن آی جی تی وی را روی موبایل خود دانلود کنید اپلیکیشنی که حالا هم برای اندروید و هم برایios عرضه شده است.

این ویژگی جدید در ابتدا حسی شبیه دیدن تلویزیون را به کاربر عرضه می‌کند واینهمان چیزی است که اینستاگرام می‌خواهد. هرچند اینستاگرام تلاش کرد این ویژگی جدید و این محصول جدیدرا برای رقابت با یوتیوب به کار گیرد اما به جای ایجاد یک یوتیوب جدید به سمت یک شبکه ویدیویی موبایلیروی آورده است.

یکی از ویژگی‌های آی جی تی وی که حالا بحث برانگیز هم شده است دیدن فیلم هابه صورت عمودیاست. تا پیش از این تصویربرداری با موبایل به صورت عمودی چندان تصور حرفه‌ای از کاربرارائه نمی کرد حالااینستاگرام تصمیم گرفته تا فیلم عمودی را به عنوان مدلی برای تماشای فیلم در شبکه جدیدشIGTV نظر بگیرد،مدلی که بیش از همه خوشایند کاربران عادی خواهد بود.

در حال حاضر شما قادر خواهید بودبا نصب اپلیکیشنآی جی تی وی فیلمهای تا ده دقیقه را آپلود کنید به فالوور های خودتان نشان بدهید. تغییرفرمت از حالت افقیبه عمودی خوشایند بصری بسیاری از کاربران حرفه‌ای نخواهد بود اما کسی چه می‌داند شاید این مدل جدیدبسیار فراگیر شود و مرزهای زیبایی شناسی را تغییر دهد.

به نظر می‌رسد کاربران دیدن راحت تر را بهزیبایی شناسی ترجیح می‌دهند این چیزی است که حداقل اینستاگرام به ما آموخته است.تا پیش از این اینستاگرامفقط اجازه آپلود فیلم هایی تا یک دقیقه را می داد اما حالا با این اپلیکیشن جدید کاربران قادر به آپلود فیلم هایتا ۱۰ دقیقه و به زودی تا یک ساعت خواهند بود.

۳-direct دایرکت اینستاگرام

اینستاگرام قابلیت چت مانند خیلی از مسنجر ها را برای شما فراهم کرده که امکان ارسال متنعکس و تگ دوستان به صورت مخفیانه را به شما میدهد که محیط کاربری آسانی دارد وهمچنین میتوانیدبا تشکیل گروه در این فضا یک فایل را برای چندنفر ارسال کنید

۴-تنظیمات پست اینستاگرام

عکسی که در تصویر مشاهده میکنید پست شده توسط اینستاگرام است و هر پستی که شما قرار دهیدمیتواند تنظیماتی داشته باشد تا شخصی سازی راحت تری داشته باشید علامت سه نقطه در کنار عکس این امکان را به شما میدهد پست خود را ویرایش یا حذف کنید و یا همچنین کپی url عکس برای دانلود آن(درون فضایاینستاگرام برای حفظ صاحب اثر دانلود امکان پذیر نیست )

_حال اگر سه نقطه را درپست های دیگران بخواهیداستفاده کنید جهت report،ارسال پیام،ارسال پروفایل شخص،کپی لینک پست ،muteکردن پست برای اینکه برای شما دیگر قابلمشاهده نشود به کار میرود

۵-like اینستاگرام

تصاویری که به آن ها علاقه دارید کافیست به قلب و یا دو بار روی عکس ضربه بزنید

۶-comment اینستاگرام

برای بیان نظرات خود در رابطه با پست میتوانید از این علامت استفاده کنید

۷-انتشار

برای انتشار یا آگاه کردن دوستانتان از خبری از این علامت استفاده کنید ( ارسال خبر یا پست به دایرکت دوستانتان و هم چنین تگ کردن آن ها زیر پست)

۸-ذخیره تصاویر اینستاگرام

برای ذخیره تصاویر از این علامت استفاده کنید و با نگه داشتن طولانی مدت در دسته بندی های دلخواه قرار دهید
تا پیدا کردن آن ها برای شما راحت تر باشد


امیدواریم که از این مقاله جامع لذت برده باشید
با تشکر

مغز وردپرس
انجمن وردپرس
انجمن وردپرس

مطالبی که شاید دوست داشته باشید

پیشنهاد ویژه رایگان
درآمد از وردپرس و طراحی سایت

درآمد از وردپرس و طراحی سایت چقدر هست ؟

در این ویدیو با شما در مورد میزان درآمد یک وردپرس کار و طراح سایت صحبت میکنیم تا بدانید درآمد در ایران و حتی درآمد دلاری یک طراح چقدر میتواند باشد.

نکته : ایمیل و شماره موبایل معتبر را وارد نمایید تا لینک دانلود برای شما ارسال شود.

  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

مطالب

پر بازدید هفته

با دوستانتان به اشتراک بگذارید

لطفا نظرات و دیدگاه های ارزشمند خود را از طریق فرم زیربرای ما ارسال کنید ( برای پشتیبانی محصولات از بخش ناحیه کاربری اقدام کنید)

هیچ نظری وجود ندارد

× شما برای نظر دهی باید وارد شوید
با ما گفتگو کنید ...
×

اگر میخواهید هر روز آموزش رایگان ببینید وارد پیج اینستاگرام میلاد رنجبری شوید .