تفاوت WordPress.org و WordPress.com چیست ؟

5
5
بدون دیدگاه
WordPress.org

سلام حتما این سوال برای شما هم پیش آمده که تفاوت WordPress.org و WordPress.com چیست ؟ کدام میزبان است ؟ از کدام استفاده کنیم ؟کدام برای ما مناسب و بهتر است ؟ اصلا فرقی دارند ؟! خب در این آموزش وردپرس برای شما جواب این سوالات را روشن خواهیم کرد تا انتخاب مناسب تری داشته باشید،با ما همراه باشید.

WordPress.org چیست؟

_ WordPress.org یا همان میزبان وردپرس در جهان محبوب ترین سیستم مدیریت محتوا (CMS) وردپرس است که توسط مت مولنوگ در سال ۲۰۰۳ تاسیس شد که قبلا در مقاله وردپرس چیست مفصلا توضیح داده ایم.

_وردپرس در ابتدا زیرمجموعه ای از نرم افزار وبلاگ نویسی به نام  B2 بود. وردپرس یک پلت فرم وبلاگ نویسی است و یک پله سعود در زمینه وبلاگ نویسی برای شماست.وردپرس یک نرم افزار متن باز است به این معنی که میتوانید آن را تغییر دهید و یا آنرا گسترش دهید به همین دلیل در طول این سالها وردپرس محبوب شد

_امروز برای ساخت وبسایتهای جهان بیشترین استفاده را به خود اختصاص داده است.اگر شما یک وب سایت یا وبلاگ را برای شرکت تان نیاز دارید و قصد استفاده از تمام افزونه ها را دارید باید از وردپرس خودمیزبان استفاده کنید.افزونه ها در WordPress.com کارایی ندارند. قبلا از مزایای کامل وردپرس و روش های کسب درآمد از طریق آن صحبت کرده ایم میتوانید مقالات مربوط به وردپرس را در سایت مغز وردپرس مطالعه کنید.

WordPress.com چیست؟

_ WordPress.com یک وبلاگ میزبانی وب اما با محدودیت هایی است.

_ عملکرد آن اینطور است که WordPress.com از پلت فرم متن باز وردپرس در خود استفاده میکند

_با توجه به محدودیت آن شما نمی توانید افزونه و قالب وردپرس را در آن به کار ببرید مگر آنکه شما هزینه ها را پرداخت کنید.

_ بهتر است بدانید طبق گفته وبلاگ وردپرس بسیاری از کاربران از WordPress.com برای شروع استفاده میکنند و پس از مدتی از ابزارهای دیگر استفاده میکنند.

_WordPress.com هم توسط شرکت وردپرس تولید شده.

 آیا WordPress.com و WordPress.org ارتباطی با هم دارند ؟

_ بر خلاف تصور عموم آنها به هم مربوط نیستند آن هم به دلیل تشابه نام و علامت تجاری ثبت شده یکسان است که مردم تصور میکنند که با هم ارتباط دارند.

_ یکی دیگر از تصور مردم این است که مت مولنوگ (از بنیانگذاران وردپرس) دارای سرویس میزبانی وبلاگ، WordPress.com است.

_ و در نهایت میتوان گفت که این دو پروژه ریشه های کاملا متفاوت دارد که تفاوت آن ها را در تیتر های قبل ذکر کردیم.

بنیاد وردپرس چیست؟

_ وردپرس یک علامت تجاری ثبت شده متعلق به یک بنیاد بنام بنیاد وردپرس است که هدف از این بنیاد نگهداری و رشد وردپرس است.

_ این احساس گنگ در مردم به چه علت است ؟ مردم اغلب به سایتهای رسمی com . توجه دارند مثل خود من و شما . در حالی که در این مورد، WordPress.org پلت فرم رسمی وردپرس است.

کدام را انتخاب کنید مناسب تر است ؟

در پاسخ به س.الات کاربرانمان همیشه  توصیه میکنیم از WordPress.org استفاده کنند. در WordPress.org شما می توانید از قابلیتهایی مثل پلاگین، تم دلخواه ، ایجاد عضویت در سایت خود ، و یا استفاده از آموزش های وردپرس را بدون هیچ گونه محدودیتی استفاده کنید.مثل خیلی از سایت ها بزرگ وردپرسی داخلی و خارجی.

امیدواریم آموزش امروز برای شما مفید واقع شود.

منتظر سوالات شما در رابطه با این مقاله هستیم

WhatsApp
YouTube
Telegram
Instagram
LinkedIn

مطالبی که شاید دوست داشته باشید

پیشنهاد میکنیم

مطالب

پر بازدید هفته

با دوستانتان به اشتراک بگذارید

لطفا نظرات و دیدگاه های ارزشمند خود را از طریق فرم زیربرای ما ارسال کنید ( برای پشتیبانی محصولات از بخش ناحیه کاربری اقدام کنید)

هیچ نظری وجود ندارد

× شما برای نظر دهی باید وارد شوید
فهرست

برای دریافت و اطلاع از آموزش های رایگان وارد کانال تلگرام مغز وردپرس شوید